Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:2 (Kliński)

Arka Gdynia – Legia Warszawa 3:0 (Kupcewicz, Pietrzykowski, Korynt)

Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:1 (Korynt)

Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:4 (Korynt)

Sezon 1981/82:
Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:1 (Pietrzykowski)
Legia Warszawa – Arka Gdynia 3:0

W starciach obu drużyn w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych Arkowcy urywali punkty Legii na własnym boisku. Jedyna wygrana miała miejsce w sezonie, w którym Arka zdobyła pierwszy Puchar Polski. Żółto-niebiescy rozbili wtedy Legię aż 3:0 po golach Kupcewicza, Pietrzykowskiego i Korynta. Patent na Arkę miał Władysław Dąbrowski, który w rywalizacji między tymi zespołami zdobył aż 5 bramek.

Sezon 2005/06:
1. kolejka: Arka Gdynia – Legia Warszawa 0:0
16. kolejka: Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:0

Sezon 2006/07:
6. kolejka: Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:1 (Moskalewicz)

14. kolejka: Legia Warszawa – Arka Gdynia 3:0
29. kolejka: Arka Gdynia – Legia Warszawa 2:5 (Szmatiuk 2)

Po powrocie Arki do ekstraklasy żółto-niebiescy mierzyli się z Legią dziesięciokrotnie, z przerwą na sezon 2007/08. Arka urwała punkty dwukrotnie, większości meczów mając problemy ze zdobyciem bramki. Ostatni mecz przed kolejną przerwą w spotkaniach obu drużyn zakończył się wysoką domową porażką.

Sezon 2016/17:
6. kolejka: Legia Warszawa – Arka Gdynia 1:3 (Marcus, Marciniak 2)
21. kolejka: Arka Gdynia – Legia Warszawa 0:1

Kolejny powrót Arki w szeregi ekstraklasy przyniósł w końcu zwycięstwo przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie. Arkowcy pokonali słabo prezentującą się Legię po dwóch golach Adama Marciniaka i trafieniu Marcusa. Rewanżowy mecz był pierwszym pojedynkiem 2017 roku. Goście wygrali po golu Tomasza Jodłowca, choć Arka również miała swoje okazje.