Arka Gdynia - APOEL Nikozja 2:0 (Janota 9', Sulewski 90')

Arka (I połowa): Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Adam Danch, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Luka Zarandia, Michał Nalepa, Andrij Bohdanow, Michał Janota - Maciej Jankowski, Aleksandyr Kolew
Arka (II połowa): Kacper Krzepisz - Tadeusz Socha, Christian Maghoma, Oskar Repka, Adrian Klimczak - Robert Sulewski, Dawid Sołdecki, Bartosz Nowicki (76' Przemysław Stolc), Karol Danielak - Jan Łoś (83' Mariusz Sławek), Rafał Siemaszko (83' Mateusz Młyński)

APÓEL: (I połowa): Boy Waterman (33 Rafael Romo) - Yohan Tavares, Nikóla Ioánnou, Żiwko Miłanow, Nektários Alexándrou, Nuno Morais, Vinícius, Léo Natel, Tommy Oar, Státhis Alonéftis, Guilherme Dellatorre.
APÓEL (II połowa): Rafael Romo (63 Neófytos Michél) - Giórgos Merkís, Dienis Polakow, Cajú, Praxitélis Voúros, Kostákis Artymatás, Lucas Souza, Giórgos Efrém, Ghayas Zahid, Álex Konstantínou, Mickaël Poté.

W pierwszym sparingu w ramach przygotowań do nowego sezonu, Arka pokonała mistrza Cypru, APOEL Nikozja 2:0 po bramkach Michała Janoty i Roberta Sulewskiego. Spotkanie, które zostało rozegrane w Gniewinie, było pierwszym meczem pod wodzą nowego szkoleniowca, Zbigniewa Smółki. Na boisku zobaczyliśmy nowych zawodników - Michała Janotę, Aleksandyra Kolewa, Christiana Maghomę, Oskara Repkę, Roberta Sulewskiego i Karola Danielaka. Trener Arki postawił na dwie różne jedenastki, dodatkowo w drugiej połowie na placu gry zameldowali się Przemysław Stolc, Mariusz Sławek i Mateusz Młyński.

Arka zdobyła pierwszą bramkę w 9. minucie meczu. Michał Janota wykorzystał podanie Macieja Jankowskiego i pokonał Watermana świetnym, precyzyjnym strzałem. W pierwszej części meczu obie drużyny stworzyły dobre okazje do strzelenia gola, ale to Arkowcy schodzili z boiska z prowadzeniem. W drugiej części spotkania wzrosła przewaga APOEL-u, ale dobrze w bramce Arki spisywał się Kacper Krzepisz. Tuż przed końcem meczu żółto-niebiescy mieli rzut wolny. Znakomitym uderzeniem bezpośrednio ze stałego fragmentu gry popisał się wracający do Arki Robert Sulewski. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Arkowcy zaczynają wkrótce zgrupowanie w Gniewinie. Ponownie w tym miejscu, w poniedziałek o 18:00, Arka zagra z Maccabi Tel-Awiw z Izraela.