Po dłuższej przerwie Arkowcy.pl wracają z cotygodniowym podsumowaniem występów zawodników wypożyczonych z Arki do klubów niższych lig, które powinno ukazywać się na naszej stronie w każdy wtorek. W miniony weekend rozgrywki wznowiła w Polsce pierwsza i druga liga, a wraz z nimi jedenastu Arkowców przejściowo reprezentujących inne barwy.

I liga

Maksymilian Hebel w barwach Bytovii Bytów pojawił się na placu gry w 87. minucie meczu bytowian w Niecieczy. Zmienił grającego świetne zawody byłego zawodnika Arki Filipa Burkhardta, a jego drużyna pokonała spadkowicza z Ekstraklasy 2:1.

Spośród trzech piłkarzy wypożyczonych do głogowskiego Chrobrego na inaugurację I ligi na boisku pojawiło się dwóch. Jakub Bach zameldował się na placu gry w 68. minucie, a Szymon Nowicki rozegrał cały mecz. Skrzydłowi nie uchronili jednak ekipy Grzegorza Nicińskiego przed porażką 0:1 z Łódzkim Klubem Sportowym. Oskar Repka znalazł się poza kadrą Chrobrego.

W wielkim powrocie Garbarni Kraków na drugi szczebel rozgrywek miał swój udział Mateusz Węsierski, który w 76. minucie został posłany w bój, by ratować wynik inauguracyjnego spotkania ze Stalą Mielec. Nie udało mu się to jednak, a Garbarnia przegrała 0:2.

II liga

Gryf Wejherowo po 28 minutach prowadził już z grającym stosunkowo niedawno w Ekstraklasie Górnikiem Łęczna 2:0, ale ostatecznie pozwolił sobie wyrwać triumf i zremisował 2:2. Szymon Więckowicz rozegrał cały mecz w bramce ekipy ze Wzgórza Wolności, a w drugiej linii również w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Oskar Sikorski. Drugi z Oskarów wypożyczonych do Wejherowa – Ryk – nie grał.

Bartosz Nowicki zaliczył interesujące wejście do II ligi, w obecności ponad 17 tys. widzów grając w barwach Olimpii Elbląg z Widzewem w Łodzi. 19-letni pomocnik rozegrał drugą połowę, a elblążanie polegli 0:1.

Olimpia Grudziądz Mikołaja Gabora pokonała na wyjeździe Błękitnych Stargard 2:1, mimo że od 9. minuty grała w dziesiątkę, a spotkanie kończyła w dziewiątkę. Wypożyczony z Arki pomocnik pojawił się na boisku w 87. minucie.

Jakub Wawszczyk rozegrał pełne 90 minut w barwach Radomiaka Radom, a jego drużyna pokonała 1:0 beniaminka II ligi, Skrę Częstochowa.