Arka Gdynia wygrała na własnym boisku pierwszy mecz w tej rundzie z Odrą Wodzisław 2:1. To zwycięstwo zapewniło Arce grę w barażach bądź, w przypadku jeśli ŁKS nie otrzyma licencji, pozostanie w ekstraklasie! Pierwszy gol dla "Żółto-Niebieskich" padł już na początku spotkania. W 7 minucie meczu w polu karnym sfaulowany został Bartosz Ława. Po rzucie karnym wykonanym przez Dariusza Żurawia, Arka prowadziła 1:0. Po 22 minutach był już remis. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Na 11 minut przed zakończaniem spotkania, doskonałym prostopadłym podaniem do Grzegorza Nicińskiego popisał się Lubenow a "Nitek" precyzyjnym strzałem w długi róg zapewnił Arce bezcenne 3 punkty. Arka Gdynia pokonała Odrę 2:1 zapewniając sobie baraże. Składy: Arka: 33. Norbert Witkowski - 37. Wojciech Wilczyński (36, 3. Łukasz Kowalski), 4. Dariusz Żuraw, 21. Michał Łabędzki, 6. Tomasz Sokołowski - 27. Marcin Budziński (74, 13. Bartosz Karwan), 7. Dariusz Ulanowski, 79. Maciej Scherfchen (59, 17. Przemysław Trytko), 9. Lubomir Lubenow, 20. Bartosz Ława - 16. Grzegorz Niciński. Odra: 12. Adam Stachowiak - 23. Łukasz Pielorz, 30. Krzysztof Markowski, 3. Marcin Dymkowski, 21. Sławomir Szary - 14. Maciej Małkowski (83, 18. Piotr Bagnicki), 27. Aleksander Kwiek (83, 19. Maciej Korzym), 5. Jacek Kuranty, 7. Jan Woś (80, 6. Jan Gruber) - 11. Marcin Wodecki, 20. Tomasz Moskal. żółte kartki: Wilczyński, Ulanowski - Dymkowski, Kwiek, Woś. sędziował: Paweł Gil (Lublin). widzów: 6000. Źródło: własne, 90minut.pl-składy