Maksymilian Hebel i Oskar Ryk przywitali się z sezonem 2019/2020 golami w inauguracyjnych ligowych meczach. Zapraszamy na pierwszy w nowej kampanii raport z występów zawodników wypożyczonych z Arki.

I liga

W bardzo dobrym nastroju po pierwszej kolejce rozgrywek jest Bartosz Nowicki. Jego Olimpia Grudziądz rozbiła Chrobrego Głogów aż 5:0 i zasiadła na fotelu lidera I ligi. 20-letni środkowy pomocnik pojawił się na boisku w 70. minucie.

II liga

W pierwszym spotkaniu po spadku do II ligi Bytovia Bytów nie pozostawiła po sobie dobrego wrażenia i przegrała w Toruniu z Elaną 1:2. Norbert Hołtyn wszedł na plac gry w 76. minucie, a Fabian Lengiewicz pozostał na ławce rezerwowych.

Świetny mecz przeciwko faworyzowanemu Widzewowi Łódź rozgrywał wejherowski Gryf. W 46. minucie piłkę w środku pola przejął Mateusz Majewski, przebiegł z nią kilkanaście metrów, po czym dostarczył ją Maksymilianowi Heblowi, a wypożyczony z Arki ofensywny pomocnik otworzył wynik pojedynku. Piłkarze ze Wzgórza Wolności nie zdołali jednak utrzymać korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka. W 85. minucie wyrównał z karnego Marcin Robak, a dwie minuty później zwycięstwo gościom zapewnił Przemysław Kita. Hebel grał do 79. minuty, kiedy zmienił go były Arkowiec Tomasz Wojcinowicz. Pełne 90 minut rozegrał Szymon Nowicki, a Jakub Pek dołączył do kolegów w doliczonym czasie gry. Mariusz Sławek nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Olimpia Elbląg na inaugurację rozgromiła rezerwy Lecha Poznań 4:0. Oskar Ryk w 43. minucie zmienił kontuzjowanego Ołeksija Prytulaka, a już dwie minuty później wykończył składną akcję swojego zespołu i dynamicznym strzałem z pola karnego zapakował piłkę do siatki. W późniejszej fazie potyczki obejrzał jeszcze żółtą kartkę. Michał Bednarski nie grał.