Szymon Lewkot swoja piłkarską karierę zaczynał w FC Wrocław Academy. To z tego zespołu trafił do młodzieżowej drużyny Śląska Wrocław. W samym Śląsku przebył drogę od juniorów aż po pierwszą drużynę. Na boiskach Ekstraklasy debiutował we wrześniu 2020 roku. Ogółem w seniorach wrocławian rozegrał 36 występów, w których zdobył 2 bramki.

f1b8fb89_lewkot-w-arce.jpg

Przed dwoma laty Szymon zasilił Chrobrego Głogów. W minionym sezonie dotarł z nim do finału baraży o Ekstraklasę. Był ważnym punktem swojej ekipy. W 28 meczach zapisał 3 trafienia oraz 6 asyst. Łącznie w Chrobrym wystąpił 71 spotkaniach, strzelając w nich 4 gole i notując 7 ostatnich podań. Defensywny pomocnik w przeszłości grywał także w Ślęzy Wrocław i Górniku Łęczna. 27-latek ma na koncie 90 występów w I lidze, 29 w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak i również 6 w eliminacjach do Ligi Konferencji.

Urodzony w 1999 roku Lewkot przechodzi do Arki po tym, jak jego wygasająca w Głogowie umowa nie została z nim przedłużona. Piłkarz parafował z Arką umowę ważną przez dwie najbliższe kampanie. Przy podpisie zawarto opcję przedłużenia kontraktu. 

Szymon, witamy w Arce!