Franciszek Smuda, na pożegnanie z Lubinem, zremisował 0-0 z Legią Warszawa. Biorąc pod uwagę pozycje obu drużyn w tabeli, Zagłębie może być zadowolone z remisu. Czwartą żółtą kartkę w tym sezonie dostał Choto, co wykluczy go z meczu z Arką w 17 kolejce.

Ruch Chorzów po raz kolejny pokazał, że nie umie grać z drużynami z czołówki, przegrywając u siebie 1-3 z Wisłą Kraków, która została mistrzem jesieni w Ekstraklasie (aż 5 punktów przewagi nad drugą w tabeli Legią).

W Warszawie całkiem udany debiut jako szkoleniowiec Korony zaliczył Sasal, rzutem na taśmie remisując z Polonią 1-1. Bo bardzo dobrej w wykonaniu gościu drugiej połowie, wyrównującą bramkę w 93 minucie zdobył Hernani.

Dobry mecz można było obejrzeć w Bełchatowie, faworyzowany GKS zremisował 2-2 z Polonią Bytom i to goście byli przeważająca stroną w tym spotkaniu! 3 punkty Polonii odebrał Mate Lacić, w 90 minucie pięknym strzałem głową wyrównując wynik spotkania.

Duża niespodzianka we Wronkach. Grający tam swoje spotkania Lech, zremisował z Piastem Gliwice 1-1. Zespół z Poznania, który przed sezonem był wskazywany jako jeden z kandydatów do tytułu mistrza Polski, do liderującej Wisły traci już aż 8 punktów.

Kolejny udany występ naszych przyjaciół z Krakowa, Cracovia zaliczyła trzeci z rzędu udany występ w Sosnowcu, po wygranych z Wisłą i Piastem, przyszła czas na wygraną ze Śląskiem Wrocław. Zgodnie z moimi przewidywaniami, trener Orest Lenczyk zdołał całkowicie odmienić grę Cracovii. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu piłkarzy Pasów!

W Wodzisławiu Śląskim Odra zremisowała 2-2 z Jagiellonią Białystok. Po dwa gole zdobyli Daniel Bueno i Tomasz Frankowski (obie bramki z rzutów karnych). Odra była bliska zwycięstwa, ale w 90 minucie po rzucie rożnym Jacek Kowalczyk dotknął piłkę ręką i Tomasz Frankowski z 11 metrów ustalił wynik tego spotkania.