Kolejka 1

Lechia Gdańsk      2 - 1      Arka Gdynia     31 Lip 2009 20:00 (Pt)

Rundę jesienną zaczęliśmy od mocnego uderzenia Derbami Trójmiasta. 13. minuta spotkania i Marcin Wachowicz wprawił w euforię ponad 600 osobową delegację kibiców z Gdyni. Niestety jeszcze przed przerwą Lechia wyszła na prowadzenie. Pierw po asyście Lukjanovsa Karol Piątek doprowadził do wyrównania, a w 45. minucie po wątpliwym karnym, a w konsekwencji golu znów Piątka było już 2:1 dla miejscowych. Po przerwie Arka próbowała jeszcze zmienić losy spotkania, niesieni dobrym dopingiem żółto-niebiescy jednak nie potrafili pokonać Bąka. Najbliżsi tego byli Lubenov oraz w ostatnich sekundach Niciński.

Kolejka 2

Arka Gdynia      0 - 1      Legia Warszawa     9 Sie 2009 17:00 (Nd)

W 2 kolejce jesiennej do Gdyni zawitała zawsze silna Legia. Arkowcy stawiali czoła rywalom i dzielnie się bronili przez 83 minuty spotkania. Niestety, na 7 minut przed końcem meczu fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Maciej Rybus i 3 punkty powędrowały do stolicy. Szkoda, bo Legia tak na prawdę tego popołudnia nie pokazała zbyt wiele, a remis był w zasięgu ręki.

Kolejka 3

Ruch Chorzów      1 - 0      Arka Gdynia     14 Sie 2009 17:45 (Pt)

3 kolejka i kulminacyjny moment przy okazji meczu z Ruchem. Chorzowianie prowadzili od 20 minuty spotkania po bramce Sobiecha. 2 minuty przed końcem po faulu na Trytce rzutu karnego nie wykorzystał Grzegorz Niciński. Popularny "Nitek" praktycznie podał piłkę bramkarzowi Ruchu. Dzięki tej porażce pracę w klubie stracił trener Chojnacki, a w jego miejsce pojawił się Dariusz Pasieka.

Kolejka 4

Arka Gdynia      0 - 1      Wisła Kraków     21 Sie 2009 20:00 (Pt)

4 kolejka i czwarta porażka z rzędu. Tym razem w Gdyni ulegliśmy Wiśle Kraków w identycznych rozmiarach jak z Legią. Bledzewskiego pokonał... Adrian Mrowiec tuż przed przerwą. Pomimo przegranej podopieczni Pasieki wreszcie pokazali charakter i nadzieje na lepsze kolejne spotkania.

Kolejka 5

Zagłębie Lubin      0 - 2      Arka Gdynia     30 Sie 2009 14:45 (Nd)

Doczekaliśmy się. 30 sierpnia 2009 roku po dwóch pięknych bramkach Ławy i Trytki Arka zwyciężyła w Lubinie miejscowe Zagłębie 2:0. Warto zaznaczyć postawę naszych kibiców, którzy w sile ponad 400 osób wspólnie z zaprzyjaźnionymi gospodarzami stworzyli fantastyczne święto na trybunach.

Kolejka 6

Cracovia Kraków      1 - 1      Arka Gdynia     12 Wrz 2009 17:00 (Sb)

Z nowymi nadziejami Arka udała się na mecz z Cracovią Kraków. Tym razem miejscem spotkania był Sosnowiec. Po wyrównującej bramce Bartosza Ławy w 55 minucie spotkania żółto-niebiescy zremisowali z Craxą 1:1. Gola dla Pasów zdobył Pawlusiński. Oba trafienia to stałe fragmenty gry - rzuty wolne.

Kolejka 7

Arka Gdynia      0 - 0      Polonia Warszawa     19 Wrz 2009 14:45 (Sb)

Mecz z Polonią Warszawa to jeden z tych meczów rundy jesiennej, który powinien rozstrzygnąć się na naszą korzyść. Powinien, ale tak się nie stało. Niesamowite było to co się stało w doliczonym już czasie gry. W pole karne wpadł Lubenov, pomocnik Arki minął dwóch obrońców Polonii i zamiast pogrążyć gości strzałem w długi róg wdał się w niepotrzebne kolejne dryblingi, które nic już dobrego nie przyniosły. Na trybunach jęk zawodu, 0:0 i stracone kolejne punkty tej jesieni.

Kolejka 8

Polonia Bytom      3 - 1      Arka Gdynia     27 Wrz 2009 17:15 (Nd)

Wyjazd do rewelacji rozgrywek Polonii Bytom i skończyło się na porażce 3:1. Tuż po przerwie Wachu poderwał kolegów trafieniem na 2:1, ale nic to nie dało, Polonia odpowiedziała po chwili trafieniem Barcika i było po meczu.

Kolejka 9

Arka Gdynia      1 - 1      Lech Poznań     4 PaĹş 2009 14:45 (Nd)

W strugach deszczu Arka podejmowała Lecha Poznań. W tym meczu prowadziliśmy nawet po szybko strzelonej bramce głową przez Szmatiuka. Gdynianie mogli nawet podwyższyć wynik meczu i dobić Kolejorza. Sakaljew i Wachu nie mogli znaleźć jednak recepty na Burića. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i Robert Lewandowski ustalił wynik meczu na 1:1.

Kolejka 10

Korona Kielce      1 - 2      Arka Gdynia     17 PaĹş 2009 19:15 (Sb)

Najdziwniejszy mecz w rundzie jesiennej. Kielczanie już po 2 minutach gry prowadzili 1:0 i całkowicie zdominowali plac gry. Arka odpowiedziała bramką Lubo w 26 minucie, ale to zadziałało dodatkowo mobilizująco na miejscowych, którzy raz za razem bombardowali bramkę Bledzewskiego. Bledza tego dnia był w fenomenalnej formie i wyciągnął kilka stuprocentowych bramek. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem sędzia podyktował rzut karny po faulu na Wachowiczu. Karnego na bramkę zamienił Mrowiec rehabilitując się za samobójcze trafienie z początku rundy. W sektorze gości niesamowita radość i bardzo dobry doping.

Kolejka 11

Arka Gdynia      0 - 0      Jagiellonia Białystok     23 PaĹş 2009 17:45 (Pt)

O tym meczu można powiedzieć w zasadzie tyle, że się odbył. Bezbramkowy remis mimo, iż Arka grała blisko 3 kwadranse w przewadze liczebnej.

Kolejka 12

Arka Gdynia      2 - 0      Odra Wodzisław     31 PaĹş 2009 13:45 (Sb)

"Trytko Show", czyli dwie bramki Trytki w pierwszych minutach meczu i bezapelacyjne zwycięstwo nad Odrą Wodzisław.

Kolejka 13

GKS Bełchatów      1 - 0      Arka Gdynia     7 Lis 2009 17:00 (Sb)

Piłkarze z Bełchatowa wygrali szósty mecz z rzędu bez straty gola. Arka wcześniej cztery zrazy nie przegrała, ale pogrążył nas Nowak.

Kolejka 14

Piast Gliwice      2 - 2      Arka Gdynia     21 Lis 2009 14:45 (Sb)

Niesamowita bramka Wilczyńskiego na 1:1 i niezwykle szczęśliwe trafienie Budzińskiego na 2:2 w ostatniej minucie meczu. Mecz przyniósł sporo emocji,a końcowy wynik był jak najbardziej sprawiedliwy.

Kolejka 15

Arka Gdynia      1 - 1      Śl ąsk Wrocław     29 Lis 2009 17:15 (Nd)

Mecz ze Śląskiem był meczem kończącym rozgrywanie spotkań na starym stadionie GOSiR. Na prowadzenie szybko wyszła Arka po bramce Trytki, ale chwilę później Milla wyrównał. Gdynianie mieli tego wieczoru jeszcze swoje szanse, ale zabrakło szczęścia.

Kolejka 16

Arka Gdynia      1 - 2      Lechia Gdańsk     25 Lis 2009 18:30 (Ĺšr)

Derby Trójmiasta, o których wszyscy chcieli by jak najszybciej zapomnieć. We znaki dał nam się znów Buzała, swoje dorzucił Lukjanovs. Sygnał do ataku dał po przerwie bramką Wachu, ale to za mało....

Kolejka 17

Legia Warszawa      1 - 0      Arka Gdynia     13 Gru 2009 14:45 (Nd)

Arka bez dwóch swoich czołowych snajperów Trytki i Wacha, ale z wiarą w końcowy sukces pojawiła się w stolicy. I rzeczywiście sporo sił miejscowi musieli wykrzesać z siebie, by ledwie po bramce z karnego pokonać Arkę 1:0.

video przygotował: m@rins