VII runda polskiej ligi rugby przyniosła oczekiwane emocje. W najciekawszym meczu rugbyści Arki odnieśli bardzo cenne zwycięstwo w Łodzi nad Budowlanymi 34:14. Podopieczni Macieja Stachury i Dariusza Komisarczuka od początku spotkania grali bardzo ambitnie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po kwadransie gry Arka prowadziła już 12:0, a chwile później kolejna dobra akcja przyniosła siedem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gdyńskich buldogów 19:0 i licznie zgromadzeni kibice w Łodzi byli w niemałym szoku. Po przerwie gra Budowlanych pozostawiała wiele do życzenia, co ponownie umiejętnie wykorzystali nasi rugbyści. Przewaga z każdą minutą rosła, co miało oczywiście przełożenie w liczbie zdobytych. W pewnym momencie wynik brzmiał 34:0. Zmiany dokonane w zespole gospodarzy nie odmieniły już losów meczu, ale dały w pewnym sensie honorowe punkty miejscowym. Rugbyści Arki po niedzielnym zwycięstwie awansowali na trzecią lokatę. Nowym liderem została Juvenia Kraków, a drugie miejsce zajmuje gdańska Lechia. Budowlani Łódź: Sachrajda, Kubiński, Królikowski, Kata (64, Zych), Karpiński, Niedźwiecki (64, Skwarciak), Maros, Ławski, Żórawski, Stępień, Maciejewski (67, Kaniowski), Gomulak, Dułka, A. Milczak, Kozakiewicz (50. Grodecki) RC Arka Gdynia: Ruszkiewicz (65 Madajewski), Wojaczek, Bartkowiak (70 Samujło) - Skindel, Rogowski (60 Zdunek) - Nowak (60 Jeliński), Raszpunda, Dąbrowski - Szostek (70 Zakaszewski) - Zembroń, Głuszek, Chromiński, Motyl - Macoń (65 Denisiuk) Punkty dla Budowalnych: Andrzej Milczak 5, Tomasz Grodecki 5, Tomasz Stępień 4 Punkty dla Arki: Paweł Nowak 10, Marcin Macoń 9, Kazimierz Raszpunda 5, Łukasz Szostek 5, Krzysztof Korbolewski 5 Widzów 1000 Folc AZS-AWF Warszawa - Lechia Gdańsk 17:13 (6:6) Budowlani Łódź - Arka Gdynia 14:34 (0:19) Pogoń Siedlce - Juvenia Kraków 5:30 (0:23) WMPD-PUDiZ Olsztyn - Posnania Poznań 29:26 (15:14) MACH Czarni Pruszcz Gdański - Ogniwo Sopot 8:12 (8:12)