Dariusz Pasieka: Maćka nie ma niestety z nami, bo został wybrany do kontroli antydopingowej, a następnie udał się na niezbędną po takich badaniach odnowę biologiczną. Oprócz Adriana Sulimy mamy w tym tygodniu kompletną kadrę, wszyscy są zdrowi, również Marciano Bruma, który dziś trenowal w normalnym cyklu. Wiemy, ze trafiamy na jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy aktualnie, zespół naszej ekstraklasy, zdobywcę Pucharu Polski. Mają groźnych piłkarzy w ataku, wiemy że to nie będzie latwe spotkanie. Ale nasza gra też uległa poprawie i wierzymy, że jak ustrzegniemy się błędów to możemy pokrzyżować im plany. Jestem przekonany o tym, że zespół będzie walczył od pierwszej do ostatniej minuty i znów kibice wyjdą ze stadionu zadowoleni.

 

Hieronim Zoch: Czuję się dobrze, czekam na swój debiut. Po to trenuję, aby nareszcie zagrać w meczu ligowym.


Pytania do trenera Dariusza Pasieki:

 

Trening przerwał Joseph Mawaye, czy to coś poważnego?

Nic mi nie wiadomo na ten temat, żaden z masażystów nic nie zgłaszał.


Czy Hieronim Zoch zagra w Pucharze Polski w Ostrowcu Św.?

Nie wykluczam takiego rozwiązania, szczerze mówiąc nie myslalem jeszcze nad tym. Hirek czyni postępy, więc niewykluczone, że dostanie swoją szansę.

 

Czy KSZO jest pod obserwacją sztabu szkoleniowego Arki?

Mamy nagrany mecz KSZO z Łęczną, a na najbliższy mecz wybiera się Czesław Boguszewicz, by obserwować tego przeciwnika. Świadczy to na pewno o tym, że traktujemy rywala i Puchar Polski bardzo poważnie.

 

Czy jest w wypożyczeniu Zawistowskiego zawarta klauzula odnośnie opłaty za jego występ?

Nie wiemy nic na ten temat, wszystko dokładnie sprawdzimy, ale z tego co wiem nie ma takiego zapisu. Również Paweł potwierdza, że nic mu nie wiadomo w tej sprawie.

 

Czy Gio Duarte po dobrym meczu w Łodzi w meczu ME jest bliżej miejsca w składzie?

Na pewno tak, ja chcę by Gio jak najwięcej grał, dlatego teraz jedzie z ME do Białegostoku, ale zabierzemy go na 5-dniowy wyjazd do Ostrowca i Krakowa. W meczu pucharowym ma szansę zagrać.