-23 min. Piłkarze obu drużyn na boisku. Trybuny bardzo powoli się zapełniają, dominuje na trybunach kolor czarny, przypomnijmy, że z uwagi na protest kibiców w Polsce dziś bez dopingu. Za moment składy drużyn, Cracovia w doliczonym czasie gry przegrywa 1:2 z Widzewem, ok koniec meczu w Krakowie, Cracovia przegrywa 2:1! Arka musi dziś wygrać!

-15 min. składy obu drużyn: Arka: Moretto - Wilczyński, Szmatiuk (kpt.), Rozić, Noll, Glavina, Siebert, Bożok, Labukas, Siemaszko, Ivanovski Polonia: Juszczyk - Chomiuk, Żytko, Hanek, Telichowski (kpt.), Matusiak, Kobylik, Tymiński, Barcik, Radzewicz, Vascak

- 8min. cała liga gra pod nas, sprawa jest prosta, wystarczy dziś wygrać z Polonią i w ten sposób wychodzimy ze strefy spadkowej. Wielka solidaryzacja na trybunach z całą Polską, praktycznie wszycy w ciemnych barwach, bez żadnych śpiewów, piłkarze zeszli już z murawy

- 3 min. na trybunach pojawił się Paweł Zawistowski, w białej koszulce :)

- 0 min. Rota, ale bez udziału publiczności, także tak, jakby jej nie było. Polonia na biało, Arka na niebiesko. Arkowcy wzajemnie poklepują się na środku boiska, zacisneli teraz krąg.

1 min. zaczyna Arka, jedziemy!

3 min. Siemaszko znalazł się w polu karny, oddał strzał ale zablokowany. Odezwali się kibice gości "jesteśmy zawsze tami "piłkarz nożna dla kibiców"

4 min. 1:0 Gooooooooooooolll Szmatiuk !!!!!!!!!!!!!!!!!! strzał głową z dośrodkowania z narożnika pola karnego, komu jak komu, ale Maćkowi ta bramka się należała, brawo!

6 min. Ivanovski groźny strzał obok prawego słupka. Arka mocna od początku, praktycznie rzuciła się na swojego rywala, bez dopingu idzie lepiej?

10 min. aktywny Ivanovski od początku, co chwile rwię prawą stroną, przed chwilą groźnie prawą stroną urwał się Labukas, centra i Siemaszko obok bramki. Teraz z kolei kolejne groźne dośrodkowanie, Noll ! ale obrońcy Bytomia wybijają na róg, z rożnego bez większego zagrożenia.

14 min. Tadasa! strzał z daleka, ale bramkarz paruję przed siebie, z trybun "PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!!!"

26 min. okres spokojnej gry bardziej w środku pola, na trybunach piknik, nic się niedzieje.....

27 min. Glavina centruje, Labukas z pół obrotu obok lewego słupka, bardzo fajna akcja!

37 min. Glavinaaaaaaaa! strzał z 20 kilku metrów, piłka minimalnie obok prawegoo słupka, kilkanaście centymetrów i było by 2:0

43 min. Moretto! ale interwencja, bramkarzowi chyba dobrze zrobiło kika dni urlopu i powrót do rodzinnego domu.

45 min. koniec pierwszej połowy, sędzia nie doliczył ani minuty, piłkarze otrzymali delikatne brawa od kibiców. Arka gra całkiem pooprawnie, ale powiedzmy sobie szczerze, Polonia piłkarsko dziś jest słaba.

46 min. piłkarze wyszli na murawę, zaczną tym razem goście, przypomnijmy, że zwycięstwo pozwoli opuścic wreszcie strefę spadkową. Zaczynamy drugą połowę, Arka bez zmian, Polonia z kolei stawia wszystko na jedną kartę: dwie zmiany, pojawił się dobrze znany w Gdyni Drozdowicz oraz Bażik. Drozdowicz już w pierwszej akcji oddaje strzał, ale broni na raty Moretto. Arka odpowiada również groźną akcją, ale bez efektu.

50 min. na trybunach 6100 osób, w dalszym ciągu piknik, można słyszeć jedynie doping w stylu "myszka miki gra w guziki 1,2,3".

52 min. żółtą kartką (czwarta z kolei) ukarany Moretto za wybiegnięcie z piłką w ręku poza pole karne. Moretto nie zagra w takim razie w spotkaniu z Legią.

54 min. Moretto!!!!!! co on zrobił! niesamowite! wyciągnał strzał piłkarza Polonii w nieprawdopodbny sposób, Moretto wyraźnie odkupuje winy za swoje wpadki z wcześniejszych spotkań. Polonia rozegrała piłkę w stylu FC Barcelony, Waszczuk nie potrafił jednak pokonać Moretto.

55 min. niestety 1:1 ta bramka wisiała w powietrzu, Emil Drozdowicz otrzymał piłkę z prawej strony, Emil przyjął piłkę i spokojnie umieścił obok Moretto, Moretto tym razem bez szans. Asystował Chomiuk, piłkarze Polonii rozpoczeli od mocnego uderzenia, Arka jest w tym momencie cieniem siebie z pierwszej połowy. W tym momncie zrobiło się ciekawe widowisko, Arka musi ruszyć do przodu!

62 min Tadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas Labukaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas ! 2:1 Strzelał z wolnego Glavina w poprzeczkę, do piłki dopadł Labukas i głową umieścił w siatce pod poprzeczką.

68 min. boisko opuścił kontuzjowany Siemaszko, w jego miejsce Paweł Czoska.

69 min. Strzelał głową Szmatiuk, ale obrońcy Polonii wybili piłkę z lini bramkowej, ale tempo spotkania! Poderwał się z ławki wreszcie trener Straka :)

78 min. Tymiński strzela zza pola karnego, znów dobrze interweniuje Moretto i paruje na rożny.

79 min. Ivanovski popędził sam w kierunku bramki gości w asyscie obrońcy i oddał strzał, broni Juszczyk.

82 min. zmiana w Polonii, za Waszczuka wchodzi Król.

85 min. groźnie Polonia Bytom, kibice zaczynają doping! żółto-niebieska ole!! ostatnie 5 min. fantastyczny efekt!

87 min. Nasza Areczkaa oleeeeeeeeeeeeeeee my jesteśmy tu!!!!!!!!! nikt nie siedzi, cały stadion dopinguje!

88 min. zmiana w Arce, schodzi Ivanovski żegnany brawami, w jego miejsce Filip Burkhardt

90 min. sędzia główny dolicza 3 minuty do regulaminowych 90'

90 +1 min. ciśnie Polonia, Arka w defensywie.

90+1 min. Hejjj Arkaa gooool

90 + 2 min. trzecia i ostatnia zmiana, w miejsce Tadasa Krysitan Żołnierewicz

90 + 3min. koniec meczu! Arka wygrała i opuściła stefę spadkową! plan wykonany, jedziemy dalej! w środę z Legią, wszyscy na mecz! fantastyczny doping na stadionie trwa dalej!