W czwartek 28 lipca oficjalnie ogłoszono, że w mieście powstał nowy klub: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Pod tą nazwą w klasie okręgowej występować będzie dotychczasowa drużyna Jandaru Bodzechów, której właściciel i zarazem prezes podjął decyzję o przeniesieniu klubu do Ostrowca. KSZO 1929 swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie miejskim przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu.

W B-klasie występować będzie drużyna rezerw klubu, a swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie w Bodzechowie.

 

 

Pierwszym meczem w I lidze na naszym stadionie było spotkanie z Wartą Poznań. Pomimo spadku z Ekstraklasy i raczej nieciekawego przeciwnika na Olimpijskiej pojawiło się sporo osób, co chyba zaskoczyło nawet organizatorów gdyż otwarli mniej kas niż zwykle. Skutkiem tego osoby które z różnych powodów nie mogły skorzystać z przedsprzedaży musiały spędzić sporo czasu w długich kolejkach (niektórzy kibice wchodzili na stadion dopiero w drugiej połowie spotkania). Mamy nadzieję że sytuacja się nie powtórzy i przed meczem z Piastem będą otwarte wszystkie kasy, jednak i tak najlepszym sposobem uniknięcia kolejek jest korzystanie z przedsprzedaży – czy to osobiście, czy za pośrednictwem znajomych.

Sam mecz kibicowsko wypadł raczej słabo. Młyn przeniósł się bliżej środka naszej „prostej”, jednak niewiele to pomogło bo tego dnia nie było wśród nas zbytniego ciśnienia na śpiewanie. Poza paroma akcentami doping był słaby.

Na naszym stadionie nie zabrakło kilku kibiców Warty, pojawili się na naszym sektorze (mają jakiś konflikt ze swoim zarządem, dlatego nie zasiedli w klatce). Jedynie na początku drugiej połowy zaznaczyli swoją obecność.

Ogólnie można powiedzieć że organizacyjnie i kibicowsko ten mecz stanowił mały falstart. Do spotkania z Piastem zostało jeszcze trochę czasu, na pewno podczas derbów pokażemy się z lepszej strony.

za polonia.bytom.pl

 

Około 470 fanów kieleckiej Korony zapełniło sektor gości przy Kałuży w tym 10 Stal Mielec. Obie ekipy od samego początku meczu, rywalizowały ze sobą pod względem głośniejszego dopingu. Cracovia prezentuje oprawę składającą się z sektorówki i transparentu "Od małego na całego". Doping nie miał jednak takiego odzwierciedlenia jak to było szumnie zapowiadane przez obie ekipy w filmikach mobilizujących.

 

Na Łazienkowską dotarło 56 fanów z Lubina, nie dane było im jednak obejrzeć spotkania, które zostało odwołane na skutek ulewnych deszczów. Warto dodać, ze pod stadion dojechała jeszcze jedna grupa fanów Zagłębia, jednak na stadion już nie zostali wpuszczeni.