Górnik Wałbrzych – Jarota Jarocin 2-0 (1-0)

Górnik: Jaroszewski – Bartos, Wojtarowicz, Zawadzki, D. Michalak – Wepa, Morawski, Fojna (67’ G. Michalak), Sawicki (74’ Matuszak) – Zinke, Duś (39’ Rytko).

W końcu Górnicy przełamali złą passę czterech z rzędu porażek i wygrali mecz z Jarotą, dzięki czemu odbili się od dna tabeli.  Już w niedzielę Górnicy grać będą swój mecz w Chojnicach.

KSZO 1929 Ostrowiec - Victoria Skalbmierz 4:2

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Św. wygrali kolejny mecz w lidze okręgowej. Tym razem okazali się lepsi od Victorii Skalbmierz, pokonując rywali na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej 4:2 (2:0).

relacja kibiceKSZO.com

Teraz faktycznie można powiedzieć, że inaugurację sezonu mamy za sobą. Pierwszy mecz przy Świętokrzyskiej był dużą niewiadomą, ale akcje promujące przyniosły prawie zamierzony efekt. Również przedmeczowa akcja z barwami i pomarańczowymi koszulkami przynosi efekt. W sobotnie popołudnie na stadion postanowiło przyjść około 1100 ostrowczan, z czego w młynie zbieramy się w około 200 głów.

Od początku meczu jedziemy z dobrym dopingiem, biorąc pod uwagę naszą liczbę - bardzo dobrym. Od czasu do czasu pomaga nam reszta stadionu. Przez cały mecz prowadzimy głośny doping bez żadnych dłuższych przerw. Staramy się udoskonalać nasz repertuar. W drugiej połowie, co staje się już u nas normą, najlepiej wychodzi nasz hit „Oooostrowiec gol ….” I zabawa trwa w najlepsze do końca meczu. Tego dnia mamy ze sobą tylko jedną flagę - UKO'08. Na płocie wywieszamy dwa transparenty. Pierwszy dotyczy naszego środowego wyjazdu do Piekoszowa, drugi antyrządowy - "MIAŁA BYĆ IRLANDIA, JEST BIAŁORUŚ!". Podsumowując – frekwencja większa niż na „reanimowanym” KSZO S.S.A, zwycięstwo 4:2 i najważniejsze – doping przez 90 minut.

Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1

Cracovia: Kaczmarek - Nykiel, Szeliga, Radomski, Kosanović - Suvorov, M. Bartczak, Štraus (46. Višŋakovs), Boljević (76. Struna), Ntibazonkiza - Niedzielan (74. Dudzic).

Bez punktu wrócili z dalekiej podróży piłkarze Cracovii. W tabeli niestety znajdują się na dnie ligowej tabeli.

Polonia Bytom - Termalica Nieciecza 0:0

Polonia: Baláž - Chomiuk, Gamla, Killar, Michalak - Pietrowski, Dziewulski, Tiodorović (78' Matusiak), Góral (60' Wojsyk) - Mąka (46' Kornacki), Świerczok

Poloniści idą w górę, po wygranej w Nowym Sączu tym razem bezbramkowo zremisowali z liderem Termalicą. W Poloni zaszły ostatnio spore zmiany, radni miasta Bytom przegłosowali uchwałę, zgodnie z którą miasto zostało akcjonariuszem bytomskiego klubu.

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko Biała 0:0

Zagłębie:  Isailović -  Rymaniak,  Hanek,  Reina,  Nhamoinesu -  Abwo (71, Gancarczyk),  Rachwał (46,  Rakowski),  Hanzel,  Pawłowski, Małkowski -  Šernas (80, Traoré).

Po bardzo dobrej grze obrony drużyny z Bielska Białej, lubińskie Zagłębie tylko zremisowało bezbramkowo z beniaminkiem ekstraklasy Podbeskidziem.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0

Lech: Kotorowski – Injac, Djurdjević, Wołąkiewicz, Henriquez, Murawski, Możdżeń (72' Kamiński), Wilk, Stilić (86' Ślusarski), Tonev (59' Kriwiec), Rudnev

W meczu 5 kolejki ekstraklasy, poznański Lech nie dał najmniejszych szans "niebieskim" w meczu we Wronkach wygrał 3:0 i objął fotel lidera ekstraklasy.