Trwa fatalna passa Arki Gdynia. Żółto-niebiescy przegrali piąte spotkanie z rzędu, tym razem ulegli Polonii Warszawa 0:1. Cała sytuacja Arki zaczyna przypominać jakiś koszmar. 21 września obecnego roku po ograniu gładko ŁKS 4:0 nasi piłkarze zatrzymali się na pechowych 13 pkt w tabeli i za nic w świecie ta liczba nie chce się zmienić. Dziś do Gdyni zawitał lider ze stolicy - Polonia Warszawa. Przed spotkaniem wszyscy obawiali się o rozmiary porażki, jak okazało się Czarne Koszule niczym specjalnym nie zaskoczyły, ba z przebiegu meczu na pewno nie wynikało ich zwycięstwo. Pierwsze minuty i znów w natarciu Arka jak przy okazji wcześniejszych spotkań, niestety znów ten sam efekt. Z klarowniejszych sytuacji można wyróżnić minimalnie chybiony strzał z główki Żurawia oraz fenomenalny strzał Wachowicza w 39 minucie, który wylądował na poprzeczce. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Genialny tego przykład widzieliśmy dziś w 45 minucie. Kontrowersyjny rzut rożny, dośrodkowuje Lato wprost na głowę Sokołowskiego i bramka do szatni, znów stały fragment gry można by rzec... W drugiej połowie nie wiele się zmieniło, to Arka była znów stroną przeważającą, a Polonia momentami dawała znać o sobie. Gospodarze niestety przeważnie grali nieporadnie, a momentami co chyba boli najbardziej katastrofalnie. Kolejni zawodnicy z ławki niewiele wnosili do zespołu (gdzie Trytko?!). Losy meczu diametralnie mógł zmienić Niciński w 84 minucie spotkania. Piłka po jego główce przeleciała jednak obok słupka. Gdyńscy kibice zamarli jeszcze na chwilę w doliczonym czasie gry, ale po rzucie rożnym znów nie uległ zmianie wynik. Dokąd płyniesz Arko? Przed nami dwa ciężkie wyjazdy na Ruch i Cracovię, lepiej nie będę kończył swoich myśli... Arka Gdynia - Polonia Warszawa 0:1 (0:1) 0:1 Marek Sokołowski 45 min. Żółte kartki: Basić, Płotka, Ulanowski (Arka), Piątek (Polonia) Sędziował: Adam Kajzer (Rzeszów) Widzów: 6.000 Arka: Tomislav Basić - Łukasz Kowalski (52. Marcin Pietroń), Santos Silva Anderson, Dariusz Żuraw, Michał Płotka, Tomasz Sokołowski, Dariusz Ulanowski, Bartosz Ława (69. Grzegorz Niciński), Krzysztof Przytuła, Marcin Wachowicz, Zbigniew Zakrzewski (65. Marcin Budziński) Polonia: Sebastian Przyrowski - Radek Mynar, Łukasz Skrzyński, Tomasz Jodłowiec, Vlade Lazarevski, Marek Sokołowski, Łukasz Piątek (86. Błażej Telichowski), Radosław Majewski, Igor Kozioł, Jarosław Lato (72. Michał Ciarkowski), Filip Ivanovski (80. Jacek Kosmalski) Źródło: własne skrót meczu