RC Arka Gdynia notuje kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Mecz pomiędzy RC Arką a Budowlanymi Lublin kończy się porażką gości 28:13 (14:3). Po meczu RC Arka zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Drużyna z Lublina pierwsza wyszła na prowadzenie już w drugiej minucie gry. Wykorzystali oni rzut karny po którym prowadzili 0:3. Chwile po tym rugbiści Arki szybko rozegrali dobrą akcje i wyszli na prowadzenie 5:3 po czterech minutach. Zdobywcą pierwszych punktów był Krzysztof Korbolewski. Do szatni "buldogi" schodziły z przewagą jedenastu punktów - 14:3.W drugiej połowie Arka grała coraz lepiej, co można powiedzieć również o gościach. Budowlanym nie udało się zdobyć zbyt dużo punktów i Żółto-Niebiescy wygrywają spotkanie 28:13. Arka dzięki zwycięstwu przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Arka Gdynia - Budowlani Lublin 28:13 (14:3)
sędziowali: Szczepański, Jarowicz
Punkty Arka: Korbolewski (10), Tsiklauri (8), Zembroń (5), Kvernadze (5)
Punkty Budowlani: Piotrowicz (8), Jabłoński (5)
widzów: 400

Arka: Ruszkiewicz Wojciech, Kałduński Dawid, Wilczuk Marcin, Skindel Marek, Andrzejczuk Robert, Madajewski Bartosz, Nowak Paweł, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Tsiklauri Beka, Korbolewski Krzysztof, Szrejber Rafał, Chromiński Konrad, Zembroń Marcel, Kvernadze Sergo oraz Bojke Piotr, Bartkowiak Daniel, Raszpunda Kazimierz, Podolski Daniel, Mikołajczyk Kamil, Krieczun Stanisław, Plichta Mateusz.

Budowlani Lublin: Chróściel Adrian, Pietrkiewicz Michał, Nojszewski Piotr, Kędra Michał, Król Wojciech, Jasiński Bartłomiej, Niedźwiecki Stanisław, Jasiński Jakub, Stelmach Jakub, Piotrowicz Wojciech, Jabłoński Michał, Skałecki Piotr, Psuj Piotr, Walaszek Kamil, Węzka Michał oraz Berestek Sebastian, Kędra Krzysztof, Frątkak Patryk, Wojnowski Tomasz, Łukaszek Bartłomiej, Filipczak Kacper, Dzioch Marcin.

Drugi mecz odbył się zaraz po pierwszym. Druga drużyna wygrała po raz pierwszy w rozgrywkach I ligi z BBRC Łódź 46:0. Goście pozostają jedyną drużyną w lidze która nie wygrała jeszcze żadnego meczu.

Arka II Gdynia - BBRC Łódź 46:00 (34:0)
sędziowali: Bedyński, Jarowicz

Punkty Arka II: Samujło 5, Bojke 10, Macoń 4, Sierocki 15, Cygan 5, Liberadzki 2, Demski 5.

Arka II: Obrycki, Samujło, Bojke, Bysewski, Kaniewski, Mikołajczyk, Jendraszewski, Pasieczny, Krieczun, Macoń, Sierocki, Simionkowski, Tuczyński, Mathea, Dąbrowski oraz Bela, Kiersnowski, Idzi, Lignowski, Cygan, Liberadzki, Demski.

Najbliższy mecz RC Arki Gdynia na Narodowym Stadionie Rugby odbędzie się 16.10 w pucharze polski z Lechią Gdańsk. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.