Przełamali czarną serię piłkarze Arki Gdynia. Po pięciu przegranych meczach z rzędu tym razem odnieśli wyjazdowy, cenny remis na ternie Ruchu Chorzów.
Poziom meczu w Chorzowie był słaby, widoczne było, że zarówno Arka, jak i Ruch nie są w najlepszej dyspozycji. Od początku meczu delikatnie przeważała Arka, ale inicjatywa w drugiej połowie należała do gospodarzy, szczególnie pod koniec meczu gdy Arka grała bardzo defensywnie, żeby tylko utrzymać wynik remisowy, ale bardzo dobry mecz zagrał w naszej bramce zagrał Norbert Witkowski. Mimo przewagi Ruchu, to Arka mogła strzelić bramkę, gdyby sędzia odgwizdał rzut karny dla żółto-niebieskich po zagraniu ręką obrońcy "Niebieskich". Dobrą okazje w 93 minucie meczu miał Bartosz Ława, kiedy to zbiegał z piłką z lewej strony boiska, ale zamiast podać do dobrze ustawionego Chmiesta to oddał bardzo niecelny strzał. Niestety żółtą kartką został ukarany Marcin Wachowicz, przez to nie będzie mógł zagrać we wtorkowym meczu z Cracovią.
Ruch Chorzów - Arka Gdynia 0:0 Żółte kartki: Baran, Nykiel (Ruch), Chmiest, Wachowicz, Witkowski (Arka) Sędziował: Piotr Wasilewski (Kalisz) Widzów: 9.000 Ruch: Krzysztof Pilarz - Wojciech Grzyb, Rafał Grodzicki, Maciej Sadlok, Krzysztof Nykiel, Marcin Zając, Grzegorz Baran, Marcin Nowacki (35, Michał Pulkowski), Piotr Ćwielong (75, Pavol Baláž), Tomasz Brzyski, Marcin Sobczak (65, Remigiusz Jezierski) Arka: Norbert Witkowski, Tomasz Sokołowski, Dariusz Żuraw, Ânderson, Michał Płotka, Bartosz Karwan (46, Marcin Chmiest), Michał Łabędzki, Bartosz Ława, Damian Nawrocik, Marcin Pietroń, Marcin Wachowicz Nadesłał: Willi Źródło: własne Foto: niebiescy.pl