Arka II - Orlęta 2:1 (Mokwa 73', Ivanovski 84' - Cirkowski 43')

Arka II: Maciej Szlaga - Robert Sulewski (46' Tomasz Mokwa), Kamil Haberka, Piotr Robakowski, Michał Kowol - Kamil Patelczyk (76' Paweł Brzuzy), Milosz Radosalvjević, Mateusz Szwoch, Paweł Wojowski (46' Ryotaro Nakano) - Fabian Słowiński, Mirko Ivanovski

Orlęta: Filip Elżanowski - Grzegorz Waldowski (87' Paweł Fopka), Marcin Królik, Tomasz Broner, Michał Trocki (64' Tomasz Stępień) - Adam Wolszlegier, Robert Wasielewski, Krzysztof Ziemak (64' Radosław Styn), Tomasz Kila - Jacek Pieprzyk (87' Michał Morgiel), Marek Cirkowski

5 - Pierwsze minuty pod dyktando Arki. Filip Elżanowski zaliczył już jedną interwencję po niegroźnym strzale Arkowców.

6 - Ładna akcja Orląt i pierwsza interwencja Szlagi. Błąd popełnili stoperzy, którzy nie przecięli prostopadłego podania Ziemaka.

6 - Fatalnie Szwoch i od autu Orlęta.

7 - Dośrodkowanie Ivanovskiego i po zamieszaniu w polu karnym "hen wysoko" nad bramką uderza Radosavljević.

9 - Faul na Ivanovskim, w ataku pozycyjnym Arka

10 - Świetna akcja Szwocha prawą stroną pola karnego i w boczną siatką uderza z ośmiu metrów Słowiński. Brawo dla Szwocha za dokładne wystawienie piłki koledze, to pierwsza akcja, po której na trybunie rozległy się oklaski.

11 - Trzecia strata Radosavljevicia.

17 - Dośrodkowanie Wojowskiego piąstkuje Elżanowski, próbował jeszcze Patelczyk, ale trafia w nogi obrońcy.

18 - Na trybunie między innymi Petr Nemec, a także Michał Globisz z Jackiem Dziubińskim.

20 - Mizernie prezentuje się dziś Fabian Słowiński, któremu ewidentnie brakuje szybkości i dynamiki.

25 - Za nami 25 minut meczu, Arka II gra bardzo niedokładnie, napastnikom brakuje szybkości, a w linii pomocy pomysłu jak przedostać się szybko pod bramkę mądrze broniących się Orląt. Wciąż 0:0.

27 - Bardzo słaby strzał Szwocha z 20 metrów. Minutę później poprawia, ale po rykoszecie piłka przelatuje dwa metry nad bramką.

29 - Dwie pewne interwencje kapitana Arki II w dzisiejszym meczu - Piotra Robakowskiego.

31 - Szlaga po dośrodkowaniu z prawej strony łapie piłkę i wyprowadza kontrę. Ivanovski wbiega w pole karne gości, dośrodkowuje, piłka odbija się od obrońcy, po czym próbuje ją "zagarnąć" przewrotką Szwoch. Sędzia odgwizduje niebezpieczne zagranie.

31 - Patelczyk niedokładnie z Radosavljeviciem. Fatalnie po chwili zachowuje się obrona Arki, ale uderzenie Ziemaka daleko od bramki Szlagi.

33 - Znów beznadziejna próba Serba. Jego pobyt w Arce to chyba największa zagadka ostatnich lat.

35 - Cirkowski jak dziecko nawija Sulewskiego, pięknie uderza, ale Szlaga efektownie broni!

36 - Faul Robakowskiego na Pieprzyku okraszony głośnym "kurwa mać" zawodnika gości.

37 - Następna strata Serba. Niewiarygodnie jaki on jest słaby.

38 - Mecz ogląda już prawie cała pierwsza drużyna Arki, która za chwilę ma swój trening.

40 - Arka II od własnej połowy, podoba nam się gra Orląt które skracają pole, grają agresywnie z czym nasi piłkarze sobie kompletnie nie radzą.

42 - Ładne dośrodkowanie Sulewskiego, znów przewrotką próbuje Szwoch, ale nie trafia w piłkę i ta trafia do Słowińskiego. Mocne uderzenie Fabiana, ale w sam srodek bramki. Nadal 0:0.

43 - Z kontrą wyszły Orlęta, na szczęście zrobili to wyjątkowo niedokładnie.

44 - 0:1! Serię fatalnych błędów Arki i mamy prowadzenie gości. Strzelcem bramki Marek Cirkowski. Akcja stroną Sulewskiego, który popełnia dziś błąd za błędem.

45 - Do przerwy 0:1. Jak to ocenił Jacek Dziubiński: "Poziom nam przeszedł z pierwszej drużyny". Nic dodać, nic ująć. Arka II gra dramatycznie.

46 - W przerwie mamy w Arce II dwie zmiany. Nakano za Wojowskiego i Mokwa za Sulewskiego. Słowiński zajmie miejsce na lewym skrzydle, a Arka II przejdzie do ustawienia 4-5-1 z Japończykiem podwieszonym za Ivanovskiego.

47 - Zarówno Wojowski i Sulewski należeli w pierwszej połowie do najsłabszych punktów drużyny, zatem zmiany jak najbardziej słuszne.

48 - Ivanovski dwukrotnie z rzutu wolnego, ale za każdym razem w nogi obrońców.

50 - Strata Szwocha, Orlęta jednak szybko oddają piłkę i znów Arka próbuje zawiązać akcję od własnej połowy.

51 - Ładnie Szwoch z Mokwą, dośrodkowuje Nakano, ale Ivanovski uderza głową prosto w bramkarza.

52 - Pięknie Szwoch z powietrza do Serba, ale ten chyba się z kimś założył, że da się stracić każdą piłkę i tak też zrobił.

55 - Prostopadła piłka Nakano, ale łatwa do odczytania i szybko reaguje Elżanowski.

56 - Na spalonym Ivanovski po zgraniu głową Słowińskiego.

57 - Próba kombinacji Nakano z Ivanovskim, ten jednak zablokowany i od bramki Orlęta.

59 - Ładnie powalczył Nakano, ale kolejną akcję skutecznie spartolił Radosavljević. MASAKRA co gra ten chłop.

60 - Techniką, kulturą gry Szwoch przerasta ten zespół o klasę, szkoda, że brakuje mu momentami szybkości oraz umiejętności podejmowania szybszych decyzji, bo by z miejsca mógł stać się wzmocnieniem pierwszej drużyny.

64 - Dwie zmiany w zespole gości. W Arce II też przydałoby się ich co najmniej kilka.

65 - Bolą zęby od oglądania tego meczu.

67 - Jedno bezsensowne dośrodkowanie za drugim, mniej pomysłu na grę niż Arka Nemeca na początku sezonu, a ci zawodnicy grają przecież ze sobą już dłuższy czas.

68 - Nakano w maliny. Po chwili niezła próba Mokwy, ale aktywny Japończyk nie przecina jego dośrodkowania.

70 - Próba rozegrania piłki... w powietrzu przez Patelczyka i Ivanovskiego, ale Szwoch na spalonym.

71 - Groźna akcja Orląt, strzał w niedalekiej odległości od bramki Szlagi.

73 - MOKWA! Cudowny, przepiękny, niesamowity gol Tomasza Mokwy.

73 - Arka II wyprowadziła kolejną niezbyt udaną akcję, obrońcy gości nie potrafili jednak wybić piłki. Ta odbiła się i spadła na osiemnasty metr, gdzie nabiegał z prawej strony Tomasz Mokwa i kapitalnym strzałem lewą nogą wbił ją niczym gwoździa od poprzeczki do bramki. Brawo!

76 - Groźnie pod bramką Arki II, ale napastnik gości źle uderzył piłkę głową.

77 - Faul Brzuzego na 25. metrze.

79 - W ataku Arka II. Miejmy nadzieję, że nasz zespół przeprowadzi jeszcze zwycięską akcję.

80 - Zbyt koronkowo próbował Szwoch i od brami Orlęta. Maciej Szlaga cały mecz głośnymi okrzykami próbuje ustawiać i motywować kolegów z zespołu.

81 - Jedyne udane zagranie w tym meczu Radosavljecia. Piłka po jego pięknym strzale ląduje na słupku!

82 - Faulowany Serb i od rzutu wolnego Arka II. Żółta kartka dla obrońcy gości - Tomasza Kili.

83 - Ładna kombinacja i po rykoszecie piłka na rzucie rożnym.

84 - 2:1! Mirko Ivanovski! Po rzucie rożnym piłka trafiła do Pawła Brzuzego, ten dośrodkował, błąd popełnił bramkarz i Mirko ładnym strzałem z kozłem trafia do pustej bramki.

85 - Wolny dla gości na 20. metrze.

88  - Cały Ivanovski. Po błędzie obrony wyszedł na sam na sam, biegnąc od połowy boiska, ale zamiast minąć bramkarza lub normalnie strzelić spróbował go lobować. Oczywiście dwa metry nad bramką.

89 - Bardzo wysoko nad bramką uderzał Morgiel.

90 - Koniec. Arka II w III lidze! Czyżby derby z Bałtykiem, który jest bliski spadku?