Górnik - Arka 1:3 (Rusnak 70' - Formella 49' Wardziński 56' Szwoch 84')

Górnik: Michalak - Skorupa, Bedronka, Leszczyński, Kowalczyk - Rusnak, Wolniewicz, Kurzawa, Piwowarczyk (68' Blacha) - Stępień (61' Chuptyś), Szotek (61' Papis)

Arka: Szromnik - Sulewski, Haberka, R. Robakowski, Wojowski (35' Stolc) - Brzuzy, Kwaśnik (82' Bębenek), Szwoch, Róg (46' Formella, 62' Patok) - Słowiński - Wardziński (78' D. Patelczyk)

Żółte kartki: Leszczyński - Wojowski, Formella, Robakowski

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Miejsce: stadion Walki Makoszowy

15' - Pierwszy kwadrans wyrównany, najgroźniejszą sytuację stworzył z rzutu wolnego Górnik, Arkę ratuje dobrą interwencją Szromnik. W odpowiedzi Arkowcy bili kilka rzutów rożnych i wolnych z okolic pola karnego, ale nic z nich nie wyszło.

20' - Wolniewicz strzela w poprzeczkę, Arka o krok od utraty gola.

25' - Bedronka marnuje po dośrodkowaniu stuprocentową sytuację, uderzając głową tuż obok bramki. Wcześniej przy dwóch dośrodkowaniach bardzo niepewnie na piątym metrze interweniował Szromnik.

28' - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka rykoszetem odbija się od jednego z obrońców i trafia prosto w ręce Michalaka.

32' - Ależ blisko gola dla Arki. Kolejny rzut rożny przyniósł znacznie większe zagrożenie, Michalak mija się z piłką, tą jedną tuż sprzed linii bramkowej wybija Skorupa. Górnik rusza z kontrą, jednak fatalnie wykończył ją Rusnak.

37' - Kwaśnik wysoko nad bramką Michalaka. Górnik i Arka to wyjątkowo wyrównane zespoły, szkoda tej straconej bramki w Gdyni.

38' - Tym razem, po podaniu Szwocha, uderzał Słowiński, ale metr obok lewego słupka. Arka osiągnęła sporą przewagę.

44' - Szybka akcja Kwaśnika i Roga, odbitą piłkę łapie jednak Michalak. W odpowiedzi Górnik miał rzut wolny z linii bocznej pola karnego, ale piłka została źle zacentrowana.

45' - Sędzia kończy pierwszą połowę. Obie drużyny grają na dobrym poziomie, wynik cały czas jest sprawą otwartą.

46' - Drugą połowę rozpoczęli Arkowcy. Trener Wilczyński za Roga wprowadza Formellę. Arka gra o awans!

49' - GOL DLA ARKI! Fantastyczna akcja Arkowców i prowadzimy 1:0! Dariusz Formella! Strzał w dziesiątkę trenera Wilczyńskiego. Doskonałe dośrodkowanie z prawego skrzydła i Formella pięknym strzałem głową daje prowadzenie Arce!

52' - Arka wciąż w ataku. Drugi gol powinien załatwić sprawę awansu, więc warto nadal atakować!

55' - Niepotrzebna strata Formelli, który próbował ratować Arkę przed kontrą i fauluje na żółtą kartkę.

56' - Wielkie dziesięć minut Arki! Maciej Wardziński mocnym strzałem w długi róg nie daje szans Michalakowi. Arka o krok od finałów!

60' - Napędzeni dwoma golami Arkowcy walczą za trzech i są znacznie lepsi od Górnika. Do końca meczu już tylko pół godziny. Wytrzymać!

61' - Trener Górnika dokonuje dwóch zmian, wchodzą rezerwowi napastnicy.

63' - Śmieszna scenka, sędzia boczny przewrócił się o... masażystę, który udziela pomocy Formelli za linią boczną.

63' - Schodzi kontuzjowany Formella, za niego Patok.

66' - Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Arki, sędzia jednak nie gwiżdże i od bramki Szromnik. Górnicy protestują.

70' - 1:2! Koszmarna strata jednego z Arkowców na linii pola karnego i Rusnak nie daje szans Szromnikowi strzałem w długi róg.

71' - Gorszego momentu na stratę gola nie mogliśmy sobie wybrać... Górnik rzuci się na pewno do walki, a wydawało sie, ze już stracił nadzieje.

73' - Znakomity mecz, obie drużyny walczą na 100%.

74' - Niesamowite. Słowiński biegnie niemal od połowy sam na bramkę Górnika, jednak zabrakło mu sił i nie zdołał pokonać Michalaka.

76' - Bedronka o centymetry obok bramki Szromnika. Górnik w szaleńczym natarciu.

80' - Świetny mecz na boisku Walki Makoszowy. Arka 10 minut od wielkich finałów, które odbędą się w Gdyni!

82' - Ostatnia zmiana w Arce. Bębenek za Kwaśnika.

84' - NIEWIARYGODNE! Mateusz Szwoch mija w polu karnym chyba czterech obrońców Górnika i potężnym uderzeniem od słupka nie daje szans Michalakowi. To już pewne, w dniach 4-8 lipca wielkie święto piłki w Gdyni!

87' - Górnik blisko zdobycia drugiego gola, w ostatniej chwili jeden z Arkowców powstrzymuje Rusnaka.

90' - Szwoch w mur z rzutu wolnego i sędzia kończy mecz. Wielka i zasłużona radość Arkowców. Po świetnym meczu wygrali z Górnikiem na wyjeździe i zagrają jako gospodarz w finałach MP, które już od 4 do 8 lipca w Gdyni. Wielkie gratuluje w imieniu wszystkich kibiców!