Mieliśmy jedną stuprocentową sytuację w meczu, ale nawet z ustawionej piłki nie udało się strzelić. Przykro mi, ale trzeba żyć dalej. Gdybym był mięczakiem, pewnie bym się rozpłakał - skomentował Szary. Arka miała trzy okazje - w drugiej połowie bramkarz Odry Adam Stachowiak musiał interweniować po niezłych strzałach Chmiesta i Marcina Pietronia, a w pierwszej Bartosz Ława uderzył obok słupka. - Mamy 19 punktów. Jak na beniaminka, to całkiem przyzwoity rezultat - powiedział Michniewicz . Sport.pl (http://www.sport.pl/pilka/1,70985,5979710,Cenny_remis_Arki_z_Odra.html) Zbigniew Zakrzewski w końcu mógł wybiec na boisku. Lekarze nie byli dobrej myśli, wszystkie diagnozy zapowiadały, że napastnik Arki będzie zdolny do gry dopiero wiosną. Sport24.pl (http://www.pilka.sport24.pl/news/show/76110/ekstraklasa/zakrzewski-_udalo_sie_powrocic_do_zdrowia) Mieliśmy przeciwko sobie rzut karny i w takiej sytuacji, gdzie nie pada bramka można mówić o sporym szczęściu. Na pewno ten remis jest dla nas szczęśliwy, bo gdy nie wykorzystuje się rzutu karnego to z reguły nie wygrywa się meczu i Odrze tej bramki dzisiaj zabrakło. My stworzyliśmy dzisiaj mało sytuacji, żeby myśleć o zwycięstwie. Sport24.pl (http://www.pilka.sport24.pl/news/show/76097/ekstraklasa/michiewicz-_szczesliwy_remis) W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali. Arka najbliżej powodzenia była w 26. minucie. Wówczas na indywidualną akcję zdecydował się Bartosz Ława. Pomocnik tę akcję zakończył strzałem, ale nieznacznie niecelnym. Trojmiasto.pl (http://sport.trojmiasto.pl/495-minut-bez-straty-gola-Arka-Gdynia-n30553.html) Gospodarze oddali zaledwie jeden i do tego niecelny strzał na bramkę gdynian, a goście na bramkę Odry oddali trzy strzały, z których ani jeden nie trafił w światło bramki. Tuż po przerwie wreszcie zrobiło się, przynajmniej na moment, ciekawie i to za sprawą piłkarzy Arki. W 49 minucie Damian Nawrocik prostopadłym podaniem uruchomił Chmiesta, ten miał tę swoją szansę na odblokowanie się, ale z kilku metrów strzelił za mało precyzyjnie, dzięki czemu dobrą, skuteczną interwencją mógł się popisać bramkarz Odry Adam Stachowiak. NaszeMiasto.pl (http://gdynia.naszemiasto.pl/sport/926098.html) Gdyby Sławomir Szary wykorzystał jedenastkę, mecz mógłby zupełnie zmienić oblicze. Odra musiałaby się cofnąć, a podopieczni Czesława Michniewicza zaatakować, co dawałoby kolejne szansę dla gospodarzy na podwyższenie wyniku. Jednak obrońca wodzisławian nie wykorzystał karnego, a oblicze meczu nie zmieniło się. Futbol.pl (http://www.futbol.pl/index_2602.php?a_2501=37178&tr=yes&r_13=127) Wściekli i rozjuszeni zawodnicy z Gdyni ruszyli w kierunku arbitra. Wiele nie brakowało, a sędzia z Warszawy zostałby uderzony przez jednego z futbolistów Arki. Ostro oraz bez pardonu protestował Zbigniew Zakrzewski. Zdenerwowani byli i inni. Chciałbym zobaczyć w telewizji raz jeszcze całe zdarzenie. Uważam, że karnego nie powinno być. Najpierw trafiłem w piłkę, a potem w nogi piłkarza Odry. Nie mogło być inaczej, bo na mokrym boisku trudno było uniknąć kontaktu z przeciwnikiem. Na szczęście wszystko dla nas dobrze się skończyło i wywozimy z Wodzisławia cenny punkt. Nie było łatwo, bo to Odra w tym meczu prowadziła grę - komentował Michał Łabędzki.Bohater meczu: Norbert Witkowski (Arka Gdynia) Bramkarz gdynian nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, ale był bardzo pewnym punktem swojej drużyny. Pewnie wyłapywał wszystkie dośrodkowania gospodarzy i dobrze dyrygował swoimi obrońcami. Witkowski już od czterech spotkań pozostaje niepokonany, swoja bramkę "zaczarował" tak skutecznie, że nawet gdy Odra miała rzut karny to Sławomir Szary trafił w słupek. PlikaNożna.pl (http://www.pilkanozna.pl/news.php?ID=102275) Dla Arki, co przyznał zresztą trener Czesław Michniewicz, remis wywieziony ze stadionu przy ul. Bogumińskiej był dobrym rezultatem. Z kolei gospodarze jednego oczka nie mogli rozpatrywać w kategoriach sukcesu. Odra nie wygrała u siebie po raz piąty z rzędu. Ostatnie domowe zwycięstwo piłkarze z Wodzisławia, prowadzeni jeszcze przez Janusza Białka, odnieśli 20 września, pokonując 4:1 Polonię Bytom. SportoweFakty.pl (http://www.sportowefakty.pl/pilka/2008/11/22/bez-bramek-i-bez-emocji-relacja-z-meczu-odra-wodzislaw-arka-/) Marcin Chmiest (napastnik Arki): Był to typowy mecz na remis. Przyjechaliśmy po trzy punkty, ale zastały nas takie, a nie inne warunki pogodowe. Odra miała karnego, myśmy mieli jedną dogodną okazję, także sprawiedliwy jest podział punktów. Nie wiem, czy karny był prawidłowy, ponieważ miałem słabą widoczność. Zobaczymy na powtórkach, chłopacy mówili, że nie było jedenastki. Ekstraklas24.com (http://www.ekstraklasa24.com/index.php?option=com_content&view=article&id=122:bez-bramek-w-wodzisawiu&catid=1:runda-jesienna) Ciekawostka Najbardziej krytykuje Michała Listkiewicza i polskich sędziów. - Będzie mi Michał truł, że ledwie znał "Fryzjera"... Sranie w banie. Doskonale go znali wszyscy. Przerażające - mówi Lach. Sport.pl (http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5980759,Czlonek_zarzadu_PZPN__Listkiewicz_nie_znal_Fryzjera_.html)