Co prawda runda jesienna już za nami, ale w tym roku piłkarze wyjdą jeszcze na murawy stadionów. Wzorcem ostatnich lat, awansem zostaną rozegrane dwie kolejki z wiosny. Arka dziś zmierzy się w Warszawie na Konwiktorskiej z Polonią. Prawie miesiąc temu obie jedenastki spotkały się w Gdyni. W tamtym meczu Czarne Koszule wygrały 1:0, a bramkę tuż przed zejściem do szatni zdobył Marek Sokołowski. Arka mimo usilnych prób i przewagi nie zdołała nic zdziałać. Dodatkowo warto wspomnieć, iż w tamtym okresie był to piąty kolejny mecz bez zwycięstwa żółto-niebieskich. Jeśli mówimy już o passach, to Arka znów wybija się przed szereg. Tym razem trzy ostatnie spotkania wyjazdowe z naszym udziałem kończyły się wynikami bezbramkowymi. Okazja do przełamania wydaje się być wyborna. Polonia to jednak mistrz jesieni. Zespół nieposiadający w swoich szeregach jakiejś specjalnej, wybijającej się gwiazdy. Majewski, Ivanowski, Gajtkowski i spółka razem potrafią zwojować ekstraklasę. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że to, co pokazują na boisku może być za mało by na finiszu rozgrywek uplasować się na fotelu lidera. Zespół Jacka Zielińskiego to niekoniecznie zespół własnego boiska. W tym sezonie zwycięsko wychodzili z pięciu potyczek, dwie zremisowali, a jedną z Wisłą Kraków przegrali. Wydaję się, że remis Arki jest w zasięgu, ten cel osiągnęła dość niespodziewanie w październiku Cracovia. Warto było by odnotować jakiś punkt w stolicy, gdyż wczoraj Ruch i Polonia Bytom zgarnęły komplet oczek. Z kim na Polonię? Do składu wrócił już Zbyszek Zakrzewski (zagrał kilkanaście minut w Wodzisławiu) i najprawdopodobniej zobaczymy go na placu gry od pierwszych minut. Taka sama sytuacja dotyczy Karwana. Pod znakiem zapytania stoi występ Marcina Wachowicza, który do treningów wrócił dopiero w czwartek. Sytuacja kadrowa w porównaniu do poprzednich spotkań nie wygląda zatem, aż tak źle. Początek spotkania o 19:15 w Warszawie, bezpośrednia relacja w Orange Sport, a mecz sędziować będzie Robert Małek.