Zestawienie wyników:

Stomil Olsztyn - Łódzki KS 0:0

Dla Stomilu, nie ma co ukrywać, był to kluczowy mecz rundy. Zamiast zniwelować stratę do zaledwie dwóch punktów i złapać kontakt z Wartą i Sandecją, olsztynianie zanotowali potężną wtopę, remisując u siebie z outsiderem w meczu o przysłowiowe sześć punktów. Kibice biało-niebieskich na swojej stronie zatytułowali ten remis wymownym "Piłkarze pokazali, że nie chcą się utrzymać w I lidze". Tak daleko idących wniosków byśmy nie wyciągali, ale faktem jest, że mający całkiem przyzwoity skład Stomil gra znacznie poniżej oczekiwań. Mecz się odbył dzięki społecznej akcji odśnieżania boiska i wówczas działo się więcej niż podczas samego meczu. Zawodzi Grzegorz Lech, którego niektórzy witali jak zbawcę, a tymczasem zmarnował najlepszą sytuację i Stomil po raz kolejny zawiódł.

Miedź Legnica - Kolejarz Stróże 0:0

W pierwszym meczu piłkarze Miedzi kazali kibicom czekać na czerwoną kartkę do 37 minuty, tym razem Adrian Woźniczka postarał się o to, by już od 8 minuty rywal grał w przewadze jednego piłkarza. Goście nie skorzystali z tego prezentu, pudłując z rzutu karnego, a później zachowali się fair-play, wyrównując siły w 27 minucie. Jeżeli w Legnicy głośno przed rundą mówiono o chęciach włączenia się do szaleńczego wyścigu o awans do ekstraklasy, to dziś trzeba ostudzić te zapędy. W najbliższych trzech kolejkach drużynę Bogusława Baniaka przetestują główni faworyci do awansu.

Warta Poznań - GKS Katowice 0:2 (Fonfara 39', Rakels 55')

Jeżeli po meczu z Arką, ktoś traktował porażkę Warty, jako wypadek przy pracy, to "Gieksa" ponownie obnażyła słabości klubu z Poznania, którego należy traktować poważnie jako kandydata do spadku. Katowiczanie tracą już tylko punkt do Arki, mimo że warunki pracy czy skład zespołu są znacznie słabsze niż u nas. Do siatki trafił Deniss Rakels, 20-letni napastnik z Łotwy, na którego formę strzelecką bardzo liczą przy Bukowej.

Polonia Bytom - Flota Świnoujście 2:1 (Setlak 31', Nowak 65' - Śpiączka 70')

Anonimowy zespół Jacka Trzeciaka nie odpuszcza. Bytomski charakter w całej Polsce jest szeroko znany i tym razem o ambicji młodych piłkarzy przekonał się lider ze Świnoujścia. To kolejny przykład, że kłopoty bogactwa nieraz są znacznie groźniejsze niż problemy z niedostatkiem. Kto wie, czy pod presją trener Dominik Nowak nie powróci już wkrótce do sprawdzonego zestawu z rundy jesiennej.

GKS Tychy - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (Babiarz 33', Ściański 53' - Płonka 40', Abbott 75')

Dzięki transmisji w Orange Sport kibice mogli śledzić zażartą walkę Piotra Rockiego z... psem, który na kilka minut postanowił znaleźć się w centrum uwagi. Później w roli głównej wystąpili piłkarze obu drużyn i chociaż tempo meczu było raczej usypiające to nie zabrakło ładnych bramek. Kredyt zaufania wobec trenera Szatałowa zaczął spłacać Paweł Abbott, zdobywając ponownie ważne trafienie.