Oceny piłkarzy za wygrany 2:1 mecz z GKS-em:

Michał Szromnik 5 - W tym spotkaniu zaprezentował cały przekrój swojego bramkarskiego fachu. Z jednej strony fenomenalnie wychodził do sytuacji sam na sam, ratując dwukrotnie wynik w pojedynkach z Pitrym, a z drugiej przyprawiał kibiców o palpitacje serca przy niemal każdej interwencji na przedpolu. Komentatorzy Orange Sport mocno go skrytykowali, naszym zdaniem w co najmniej trzech sytuacjach mógł złapać piłkę zamiast ją piąstkować przed siebie.

Dawid Kubowicz 6 - Pierwsza bramka w barwach Arki i ogólnie występ na plus. Wygrał większość pojedynków, a po swojej stronie miał szybkiego Gancarczyka.

Krzysztof Sobieraj 6 - Zamiast dziwnych historii o talizmanach, należy napisać, że "Sobi" wnosi do defensywy Arki po prostu dużą jakość. Oby przyszły sezon zaczął równie dobrze jak kończy obecny. Według portalu 90minut dostał czwartą żółtą kartkę, lecz tak naprawdę było to jego piąte upomnienie i będzie mógł zagrać ze Stomilem.

Tomasz Jarzębowski 6 - "Jarza" zawsze był bramkostrzelnym zawodnikiem i w Katowicach udowodnił, że ma smykałkę do zdobywania bramek nie tylko po strzałach głową. Do prostopadłego podania Szwocha wyszedł jak rasowy środkowy napastnik.

Piotr Tomasik 6 - Przez całą rundę utrzymuje formę na poziomie ekstraklasy. Obok Pruchnika i Radzewicza najwięcej skorzystał na zmianie trenera. W środę będzie pauzował za kartki i zastąpi go Marcin Dettlaff.

Damian Krajanowski 3 - Od początku meczu był wyjątkowo naładowany energią, co znalazło ujście w jego reakcjach. Naszym zdaniem powinien zostać zmieniony po scysji z arbitrem na początku drugiej połowy, ale mądry Polak po szkodzie... Kapitan nie może zachowywać się tak nieodpowiedzialnie.

Radosław Pruchnik 7 - Lider Arki w rundzie wiosennej. Niesamowita metamorfoza, która jest zasługą w dużej mierze nowego sztabu szkoleniowego. Wczoraj znów był hegemonem środka pola. Rozpoczął akcję bramkową na 1:0, a także dwa inne kontrataki. Nie pamiętamy, kiedy przegrał ostatnio pojedynek w powietrzu.

Piotr Kuklis 4 - W Katowicach zagrał w roli środkowego pomocnika i nie wypadł olśniewająco. Ze strzelania karnych wyleczył się chyba na dłuższy czas.

Marcin Radzewicz 6 - Gdyby nie pudło Kuklisa, zaliczyłby kolejny mecz z dwoma asystami na koncie, chociaż za upadek przy rzucie karnym mógłby śmiało kandydować do "Orła" za efekty specjalne. Dośrodkowanie na głowę Kubowicza było perfekcyjne.

Mateusz Szwoch 7 - Najlepszy wiosną występ młodego pomocnika Arki. Podanie przy pierwszej bramce to był prawdziwy majstersztyk. Po czerwonej kartce wykonał sporo pracy w defensywie.

Łukasz Zwoliński 4 - Dostał pełne 90 minut w swoim meczu ostatniej szansy i zrobił zbyt mało by przekonać do siebie trenerów. Nie brak mu ambicji, sporo biega, ale w decydujących momentach zawodzi go głowa. Musi popracować nad skutecznością, w rezerwach czasem potrzebował trzech sytuacji by zdobyć pierwszą bramkę. W I lidze tylu okazji nie będzie miał nigdy.