MLJ: Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (Wojowski 18', Gałecki 53')

Arka: Patryk Kamola - Robert Sulewski, Radosław Robakowski, Michał Marcjanik, Przemysław Stolc - Michał Gałecki, Michał Nalepa (89' Michał Fierka) - Mateusz Szulc (88' Kewin Wesołowski), Sebastian Bartlewski, Paweł Wojowski - Maciej Wardziński (46' Mikołaj Kreft)

Niespodziewanie trudną przeprawę z ostatnim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz mieli w dniu dzisiejszym juniorzy Arki. Rywal zasygnalizował zwyżkę formy już w ostatnich meczach, gdy wygrał u siebie z silną Pogonią Szczecin i powalczył na wyjeździe z Lechem Poznań. Arkowcy do przerwy remisowali dzisiaj 1:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył niezawodny ostatnio Paweł Wojowski. Na szczęście po przerwie udało się żółto-niebieskim wywalczyć 3 punkty. Autorem zwycięskiej bramki był 17-letni Michał Gałecki.

Arce pozostały już tylko trzy mecze. W czwartek pojadą do Koszalina na mecz z miejscowym Bałtykiem, który zajmuje 6. miejsce w tabeli, później zagrają w niedzielę z Elaną Toruń na Narodowym Stadionie Rugby, a 9 czerwca pojadą na wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin i najprawdopodobniej to właśnie wtedy rozstrzygną się losy awansu.