MPJ: Arka Gdynia - Cracovia 5:1 (Bartlewski 6', Sulewski 21', Wojowski 65', Szulc 72', Wardziński 89' - Dudek 81'k)

Arka: Dawid Kędra - Robert Sulewski, Michał Marcjanik, Michał Sztandar, Maciej Dampc (65' Mateusz Szulc) - Michał Gałecki (90' Michał Jankowski), Damian Matys - Mikołaj Kreft (46' Kewin Wesołowski), Michał Nalepa (75' Maciej Wardziński), Paweł Wojowski - Sebastian Bartlewski

Cracovia: Damian Drzewiecki - Michał Dudek, Patryk Moskal, Konrad Łucarz, Filip Dobosz - Paweł Jaroszyński, Dawid Gala, Bartłomiej Kapustka - Krzysztof Szewczyk, Mateusz Wdowiak, Krzysztof Ropski

Sponsorem naszych relacji z finałów Mistrzostw Polski jest Akademia Prawa Jazdy

Trener Krzysztof Janczak dokonał po zremisowanym meczu z Ruchem mini-rewolucji w składzie Arki. Przemeblowaniu uległa w połowie linia obronna (Sztandar za Robakowskiego i Dampc za Stolca), roszada nastąpiła także w bramce, gdzie Kamolę zastąpił Kędra. Do składu wskoczył również mający udział przy bramkach z Legią i Ruchem Mikołaj Kreft. Z kolei w składzie Pasów wystąpiło czterech piłkarzy z rocznika 95 i czterech z rocznika 96, a całe zestawienie jest identyczne jak w obu pierwszych meczach. Za czerwoną kartkę nie zagra dziś rezerwowy napastnik Paweł Piątek. To najmłodszy zespół na mistrzostwach, ale do tej pory radzi sobie wyśmienicie, pokonując 5:1 Ruch Chorzów i remisując 1:1 z Legią Warszawa.

Wynik otworzył już w 6 minucie meczu grający na tym turnieju w roli wysuniętego napastnika Sebastian Bartlewski. Seba wyszedł do dorzuconej z bocznego sektora przez Sulewskiego piłki i pokonał Drzewieckiego strzałem głową. Pisaliśmy ostatnio, że Sebastian ma propozycję z Podbeskidzia, ale chyba grą na tych mistrzostwach udowadnia, że warto postawić na niego w Arce i zaproponować kontrakt na dobrych warunkach! Nasz zespół poszedł za ciosem i w 21 minucie podwyższył wynik. Celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Robert Sulewski. Swoje sytuacje w tej części gry miała też Cracovia, ale dobrze interweniował Kędra. Arka mogła odpowiedzieć za sprawą Bartlewskiego i Nalepy, ale ostatecznie na przerwę żółto-niebiescy zeszli z przewagą dwóch bramek.

Po zmianie stron Arkowcy nie spuszczali z tonu, grając w stylu do jakiego przyzwyczaili nas w Lidze Makroregionalnej. Szybko, dynamiczne, z dużą ilością oskrzydlających akcji. I to właśnie po akcji bocznego pomocnika Pawła Wojowskiego, nasz zespół podwyższył w 65 minucie wynik meczu na 3:0! W 72 minucie było już 4:0. Tym razem bramkę zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Mateusz Szulc. Przy tej bramce kolejną asystę zaliczył najlepszy piłkarz Arki na tych mistrzostwach - Michał Nalepa. Cracovia zdobyła honorową bramkę po rzucie karnym podyktowanym za faul Dawida Kędry, ale nasz zespół odpowiedział jeszcze bramką Macieja Wardzińskiego w samej końcówce spotkania. "Wardze" asystowali Gałecki i Bartlewski, który został razem z Jakubem Arakiem z Legii Warszawa królem strzelców turnieju. Obaj zanotowali po 4 bramki.

W imieniu kibiców Arki składamy całemu zespołowi i sztabowi trenerskiemu gratulacje. To kolejny ogromny sukces tego zespołu, tworzonego w przeważającej mierze przez zawodników wywodzących się z całego regionu Pomorza. Arka utrzymała się niemal na samym szczycie juniorskiej piłki w Polsce, udowadniając, że szkolenie młodzieży w naszym klubie stoi na najwyższym poziomie. Zawodnikom życzymy awansu do pierwszego zespołu i wielu lat gry ku chwale Arki i ku radości jej kibiców!