Wyniki 10. kolejki I ligi:

Chojniczanka - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (Ropiejko 16')

Piłkarze z Grodu Tura po raz trzeci wygrali przed własną publicznością, a zwycięstwo powinno być jeszcze bardziej okazałe. Świetnie bronił jednak Marcin Cabaj, a Tomasz Mikołajczak nie potrafił trafić z kilku metrów. Gol padł po fatalnym błędzie Adama Mójty, który sprezentował piłkę Maciejowi Ropiejce, a ten takich okazji nie zwykł marnować. Świetnie funkcjonuje defensywa Chojniczanki, którą kieruje doświadczony Błażej Radler.

Olimpia Grudziądz - Flota Świnoujście 2:0 (Rogalski 39', Smoliński 63')

Wielu kibiców Arki zdążyło spisać na straty Tomasza Kafarskiego, ale prawdę mówiąc jego zespół gra obecnie najrówniej w całej lidze. Zbudowana w oparciu o piłkarzy z ekstraklasową przeszłością Olimpia punktuje w każdym meczu, a życiową formę osiągnął Maciej Rogalski. Tym razem otworzył wynik, wykańczając znakomite dośrodkowanie Roberta Pisarczuka. Ten prawy obrońca został niedawno skreślony przez Zagłębie Lubin, a dzięki odważnej, ofensywnej grze jest odkryciem sezonu w I lidze. Flota ma problemy w ataku - 9 goli to czwarty najsłabszy wynik w lidze.

Stomil Olsztyn - GKS Tychy 1:1 (Bzdęga 30' - Dzięgielewski 53')

Ozdobą meczu był gol kolejki w I lidze autorstwa młodego Dawida Dzięgielewskiego. Po zgraniu Łukasza Masłowskiego huknął on zza pola karnego w samo okienko bramki. W zeszłym sezonie kibice Arki frustrowali się niemocą naszej drużyny przy Olimpijskiej, ale co mają powiedzieć w Olsztynie? Stomil nie wygrał przy al. Piłsudskiego od roku! Posada trenera Zbigniewa Kaczmarka wisi na włosku i niewykluczone, że już w tygodniu dojdzie do zmiany trenera w stolicy Warmii i Mazur.

Puszcza Niepołomice - Okocimski Brzesko 4:0 (Strózik 35', Nowak 71', 80', Cholewiak 77')

Beniaminek z Niepołomic wyraźnie odżył. Tydzień temu był bliski wygranej w Nowym Sączu, a teraz zdeklasował wręcz Okocimskiego. "Piwoszom" w drugiej połowie mocno zakręciło się w głowie po kolejnych pięknych akcjach niepołomiczan i czerwonych kartkach pokazywanych przez sędziego Małka. Trener Piotr Stach na pomeczowej konferencji przyznał, że nigdy nie brał udziału w tak "kolorowym" meczu. Jego zespół kończył mecz w ósemkę, a bramkarz Kozioł z czwórką na koncie. Rozstrzelał się lider Puszczy, Łukasz Nowak, który ma na koncie już 5 goli i 2 asysty.

Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 1:4 (Zjawiński 27' - Szczepaniak 18', Zakrzewski 44', Grzegorzewski 89'k, Garuch 90')

Nie wiemy jaki był kurs na wygraną Miedzi, ale jeśli ktoś postawił "dwójkę" z handicapem to musiał się nieźle obłowić. Dolcan miał przed tym meczem komplet czterech wygranych u siebie, tymczasem dostał dziś takie baty jak wiosną w meczu z Arką, gdy trener Robert Podoliński miał do dyspozycji czternastu piłkarzy. Do siatki trafiła trójka napastników gości, a czwartą bramkę dołożył najniższy piłkarz I ligi, Marcin Garuch. Na plus dziewiąty gol Dariusza Zjawińskiego, który odskoczył Makowi w klasyfikacji strzelców. Dla gospodarzy to spadek od razu na piąte miejsce w tabeli, do tego w perspektywie aż trzy trudne wyjazdy w czterech kolejnych meczach.

ROW Rybnik - Górnik Łęczna 1:0 (Muszalik 86')

Mecz transmitowany przez Orange Sport miał niecodzienny przebieg. Przed przerwą grę prowadzili goście, ale do 35 minuty nie mieli na koncie... ani jednego strzału na bramkę. Gdy Paweł Zawistowski podczas przerwy mówił, że muszą podkręcić tempo, pewnie nawet nie mógł przypuszczać, jak bardzo się pomylił. ROW po przerwie zaprezentował się z dobrej strony, ale Daniel Feruga i Mateusz Szatkowski mylili się w stuprocentowych sytuacjach. Gdy wydawało się, że ósmy remis ROW-u stanie się faktem, z piłką pod pole karne gości przedarł się Marek Krotofil, a akcję wykończył stary lis - Mariusz Muszalik. Piłkarze Jurija Szatałowa nie byli w stanie odpowiedzieć, a z przebiegu całego meczu wynik należy uznać za sprawiedliwy. Rybniczanie przyjadą do Gdyni bez doświadczonego Sławomira Szarego, który ujrzał czwartą żółtą kartkę.

Kolejarz Stróże - GKS Katowice 0:0

Jedyny bezbramkowy remis w tej kolejce pozwolił obu zespołom wyprzedzić w tabeli Dolcan Ząbki. GKS wciąż bez wygranej na wyjeździe, a Kolejarz z jedną straconą bramką w pięciu meczach na swoim nietypowym stadioniku. GKS zajmuje trzecie miejsce z ujemnym bilansem bramkowym, co jest efektem porażki 0:5 w Bełchatowie.

Nieciecza - Wisła Płock 0:1 (Dziedzic 34')

Po krótkiej zadyszce, płocczanie wracają do gry. Ojcem zwycięstwa Janusz Dziedzic, dla którego to czwarty gol w sezonie. Wynik z korzyścią dla całej reszty drużyn zamieszanych w walkę o czołowe lokaty w I lidze. Podopieczni Duszana Radolskiego stracili gdzieś regularność i zaliczają znacznie częściej niż w poprzednich rozgrywkach niespodziewane straty punktów.