Wyniki 10. kolejki I ligi:

Miedź Legnica - Kolejarz Stróże 2:0 (Zakrzewski 28', Madejski 90')

Po odejściu Rafała Ulatowskiego, Miedź wyraźnie odżyła i punktuje na tyle dobrze, że traci do Arki już tylko 3 oczka. Kolejną bramkę zdobył Zakrzewski, a w doliczonym czasie gry fantastycznym uderzeniem w okienko podwyższył Madejski.

Wisła Płock - Stomil Olsztyn 1:1 (Sielewski 32' - Koprucki 57')

Kiedyś wyliczono, że w meczach przyjaźni najczęściej pada wynik 1:1 i tak też było tym razem. Goście grali o posadę Zbigniewa Kaczmarka. Uratować mogło go tylko zwycięstwo, ale ostatecznie Stomil w niezłym stylu zremisował. Czy to wystarczy do oszczędzenia głowy trenera? Skutecznością popisali się stoperzy, to po ich strzałach głową padły obie bramki. Wisła zajmuje wysokie 6. miejsce i jest najwyżej sklasyfikowanym z beniaminków.

Okocimski Brzesko - Chojniczanka Chojnice 1:0 (Wojcieszyński 15')

Zaledwie 400 widzów oglądało niezły mecz w wykonaniu "Piwoszy". Zwycięską bramkę zdobył głową mierzący 171 cm wzrostu Wojcieszyński. Trener gości, widząc słabą grę swoich podopiecznych, już w 30 minucie za obrońcę wstawił napastnika, ale to nie był dzień Chojniczanki, która zasłużenie wyjechała z Brzeska bez punktów. Okocimski już w środę zagra w Grudziądzu z Olimpią.

Flota Świnoujście - Termalica Nieciecza 0:0

Starcie na remis bez większej historii. Znacznie ciekawiej było po meczu. Błysnął jak zwykle trener Bogusław Baniak, stwierdzając że poziom sędziowania w I lidze obniża się z godziny na godzinę. Ta wypowiedź to efekt tego, że w grze było wiele przerw, a mecz został przedłużony tylko o kilka minut. Trzech zawodników kończyło spotkanie z rozbitymi głowami.

Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 2:0 (Grzeszczyk 18', Piter-Bućko 48' s.)

Kolejny dowód na to, że w I lidze każdy może wygrać z każdym. Sandecja wydobyła się ze strefy spadkowej, a Olimpia zachowała mimo porażki 2. miejsce. Bohaterem gospodarzy Margol, który miał kluczowy udział przy obu bramkach, a "bohaterem" gości Rogalski, który dostał... dwie żółte kartki za symulowanie. W Grudziądzu w przyszły weekend odbędą się mecze eliminacji ME U-19, stąd spotkanie z Okocimskim przełożono na najbliższą środę.

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1:1 (Gancarczyk 80' - Janik 37')

Twierdza "Bukowa" znów niezdobyta, ale kibiców "Gieksy" na pewno remis z beniaminkiem nie satysfakcjonuje. Gospodarzom mecz uratowały indywidualności. Wróbel przeprowadził świetną akcję, a wykończył ją mocnym strzałem Gancarczyk. Wcześniej gości czterokrotnie z opresji ratował Sobieszczyk, a karnego na raty wykonał Janik.

GKS Tychy - GKS Bełchatów 1:3 (Smółka 80' - Wacławczyk 59', Michał Mak 65' 86')

Bez niespodzianki w starciu czerwonej latarnii z liderem. Klasą dla siebie jest Michał Mak, któremu regularności mógłby pozazdrościć każdy napastnik ekstraklasy. Przy bramce na 2:0 przebiegł z piłką pół boiska, imponując niesamowitą szybkością i dynamiką. Kluczową rolę odegrał także Wacławczyk, który szybko wznowił grę z rzutu wolnego, a wcześniej strzałem zza pola karnego napoczął tyszan.

Górnik Łęczna - Dolcan Ząbki 1:1 (Nowak 71'k - Zjawiński 68')

Dziesiąty gol Zjawińskiego, ale postacią meczu był młody Mazek. Na boisku pojawił się w II połowie, ale zrobił więcej zamieszania niż reszta drużyny przez cały mecz. Szybkość, dynamika, odwaga - dokładnie te same atuty, które zaprezentował w meczu z Arką na Mistrzostwach Polski Juniorów. Nasi młodzi obrońcy z pewnością pamiętają niskiego skrzydłowego, który stylem gry przypomina Koseckiego. W końcówce meczu piłkę meczową miał na nodze Zawistowski, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem.