Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:2 (Szubert 16' 38' - Kołosow 52' 75')

Arka: Jakub Miszczuk (46' Dawid Kędra) - Robert Sulewski, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj (46' Kamil Juraszek), Glauber Souza Couto - Michał Jankowski (46' Radosław Robakowski), Michał Nalepa, Mateusz Szwoch (46' Michał Rzuchowski), Paweł Wojowski - Marcus da Silva (27' Maciej Wardziński) - Michał Szubert

Olimpia: Hieronim Zoch (46' Mateusz Imianowski) - Tomasz Sambor (46' Łukasz Molga), Oleg Ichim (46' Jacek Czerniewski), Tomasz Lewandowski, Michał Ressel (46' Adam Skierkowski) - Radosław Stępień (65' Rafał Maciążek), Rafał Pietrewicz (46' Jakub Wojtkiewicz), Paweł Nowosielski (40' Kamil Piotrowski), Kamil Graczyk (46' Kamiński) - Kamil Kopycki (46' Dawid Zieliński), Anton Kołosow

Żółte kartki: Wojowski (Arka) - Nowosielski (Olimpia)

Pod nieobecność kilku kluczowych piłkarzy, kolejną szansę otrzymuje gdyńska młodzież. W podstawowym składzie 18-letni Kędra i Nalepa, a także o rok starsi Marcjanik, Sulewski, Jankowski i Wojowski. Jedyni piłkarze powyżej 23. roku życia to Brazylijczycy oraz Sobieraj. Po przeciwnej stronie doświadczeni Ichim i Kołosow oraz szereg mniej znanych graczy. Płytę boiska pokrywa spora warstwa śniegu, w tak ciężkich warunkach tej zimy Arkowcy jeszcze nie grali.

90' - Koniec. Szkoda remisu, bo Arka była dziś zdecydowanie lepszym zespołem.

89' - Brutalne wejście Lewandowskiego łokciem w twarz Wardzińskiego. Sędzia jednak nie dyktuje nawet faulu.

86' - Miał szansę Szubert, niestety nie zachował się tak dobrze jak przed przerwą i łapie Imianowski.

82' - Zupełnie zniknął po przerwie Szubert. Brakuje też kreatywności Szwocha, którego zmienił Rzuchowski.

80' - Dobra kontra wyprowadzona przez Wardzińskiego. Dośrodkowywał Sulewski, ale został zablokowany.

76' - Olimpia nic nie gra, ale wykorzystała dwa prezenty od Arki. Bardzo widać brak Sobieraja, który przed przerwą trzymał wszystko w ryzach. Nim błąd popełnił Wojowski, za swoim zawodnikiem nie zdążył słaby od początku meczu Glauber.

75' - Nieodpowiedzialne zachowanie Wojowskiego, który w polu karnym wdaje się w drybling i traci piłkę. Ta trafia do Kołosowa, który mocnym strzałem po śliskiej nawierzchni pokonuje Kędrę.

70' - Czerniewski w ostatniej chwili wybija piłkę lecącą na nogę Szuberta. Po dobrej centrze z rogu Sulewskiego było blisko gola, ale Imianowski ostatecznie złapał piłkę.

66' - Dobra centra, ale obronną ręką wychodzą goście.

66' - Sulewski prostopadle do Wardzińskiego. Będzie róg dla Arki.

63' - Nalepa sprytnie rozgrywa piłkę, ale Rzuchowskiego dobrze przed polem karnym blokują obrońcy.

61' - Złe rozegranie obrońców gości i Imianowski w ostatniej chwili uprzedza Szuberta.

56' - Arka powoli przejmuje inicjatywę, chociaż widać wyraźnie pogorszenie jakości w jej grze.

52' - I niestety. Grający przez cały mecz źle Glauber puszcza zawodnika swoją stroną, ten dośrodkowuje w pole karne, a Kołosow z kilku metrów dopełnia formalności. Po zejściu Sobieraja obrona Arki wciąż się gubi.

51' - Sulewski po przerwie został przesunięty na prawe skrzydło. W obronie gra między innymi Juraszek, zmiana też w bramce.

50' - Marcus da Silva ma mocno spuchniętą kostkę. To pierwsza ofiara zimowych przygotowań.

48' - Raz jeszcze Olimpia, dobrze broni Kędra!

46' - Od razu dobra  szansa dla gości. Na szczęście niecelnie.

45' - Koniec udanej pierwszej połowy.

44' - Taktyczny faul Wojowskiego, kartka.

42' - Ajjj! Można powiedzieć, że Arkowcy tańczą na lodzie. Kolejna piękna akcja. Tym razem Sobieraj do Szwocha, ten rozegrał klepkę z Wardzińskim, ale po odegraniu wybiegł z piłką za boisko.

38' - 2:0! Robert Sulewski wita się z kibicami Arki, zaliczając tym razem piękną bezpośrednią asystę, a piłkę do bramki kieruje po raz drugi Michał Szubert! Zaprocentowało zrozumienie z rezerw. "Bobi" dorzucił "Szubiemu" długie, mierzone podanie, ten przyjął wspaniale piłkę, wyminął bramkarza i kopnął do pustej bramki.

37' - Wykrakaliśmy dwie dobre akcje Olimpii. Za pierwszym razem broni Miszczuk, za drugim źle dogrywa Graczyk.

34' - Ogromna przewaga Arki. Nie licząc dwóch momentów dekoncentracji, Arka wciąż atakuje.

30' - Dobrze ogląda się grę Nalepy. Bez kompleksów, gra tak jak w rezerwach. Ciągle w ruchu, wychodzi po piłkę i rozgrywa praktycznie bez strat.

25' - Niestety, Marcus opuszcza boisko wsparty o masażystów Arki. Wygląda to poważnie. Za niego po chwili Wardziński.

24' - Dośrodkowanie Sulewskiego na głowę Marcjanika. Gości ratuje Zoch. Po wrzutce z rogu efektownie Sulewski, ale w nogi obrońcy.

23' - Marcus w swoim stylu mija dwóch rywali, ale jakiś drwal z Elbląga powala go na ziemię i jest kartka.

21' - Na lewej flance urwał się Graczyk i Miszczuk świetną paradą ratuje Arkę.

20' - Mimo, że to tylko sparing, ambicja aż kipi z Nalepy, Sulewskiego czy Jankowskiego. Szkoda karnego, bo powinniśmy zasłużenie prowadzić 2:0.

18' - Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale uderzył źle i piłka po słupku wychodzi w pole. Potwierdziło się, że faulowany nie powinien podchodzić do karnego.

17 - Rzut karny dla Arki po faulu na Marcusie.

16' - 1:0 dla Arki! Akcja prawą flanką Sulewskiego, który drugi raz dzisiaj ruszył kilkadziesiąt metrów i dograł piłkę na 12. metr do Szwocha. Strzał Mateusza obronił Zoch, ale przy dobitce Szuberta był już bezradny. Brawo!

13' - Nalepa uderza po ładnym zwodzie z 25. metrów, ale swoją gorszą, lewą nogą i piłka leci wysoko nad bramką.

10' - Ależ blisko gola dla Arki. Jankowski posyła świetną prostopadłą piłkę do Marcusa, któremu jednak piłka uciekła do boku i mimo pustej bramki, nie miał jak jej skierować w światło bramki.

9' - Grę determinują arcytrudne warunki. Boisko jest zmrożone i całe zaśnieżone.

7' - Po rogu Wojowskiego piłka trafiła do Szwocha, który w świetnej sytuacji trafił w Ressela.

6' - Świetna akcja prawym skrzydłem! Sulewski ruszył na pełnej szybkości, dorzucił na głowę Wojowskiego, którego strzał zablokował Sambor.

5' - Pierwszy strzał Arki. Marcus kilka metrów od słupka.

4' - Znów Nalepa, tym razem na prawą stronę, dośrodkowanie Sulewskiego pada łupem Ichima.

2' - Michał Nalepa przechwycił piłkę w środku pola, ruszył odważnie do przodu, podał do Wojowskiego, lecz jego dośrodkowanie przecięli obrońcy.

1' - Początek meczu.