Górnik Łęczna, GKS Bełchatów i Arka Gdynia zgodnie wygrały po 1:0 na wyjeździe. Oprócz rozmiarów, podobna była też sytuacja, w której padała zwycięska bramka. Za każdym razem dośrodkowanie w pole karne zostało zamieniane na bramkę po strzale głową. Tyle szczęścia nie miał GKS Katowice, który mimo sporej przewagi, poległ w Nowym Sączu. Tym samym, Arka oddaliła się od grupy pościgowej i jest już tuż za "Gieksą"! Dziewiętnasta kolejka miała niesamowity przebieg - wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem jednej z drużyn do zera.

ROW Rybnik - Stomil Olsztyn 0:2 (Darmochwał 8', Trzeciakiewicz 60')

Gospodarze postawili na ilość, goście na jakość. W ROW-ie zagrało siedmiu, a w Stomilu czterech nowych zawodników i to właśnie dwóch z nich zdobyło bramki. Najpierw Piotr Darmochwał wykończył akcję Yasuhiro Kato i Łukasza Jeglińskiego, a po przerwie wynik podwyższył dwumetrowy Michał Trzeciakiewicz. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale z karnego spudłował Tomasz Bzdęga.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 1:0 (Grzeszczyk 59')

Falstart katowickiej "Gieksy". Jesienią spisywali się fatalnie na wyjazdach i wiele osób skreślało ich przed rundą wiosenną, argumentując, że mają przed sobą aż 10 meczów poza domem. Już pierwszy z nich przyniósł stratę kompletu punktów. Nowy Sącz to twierdza od 7 meczów, a jako ostatnia wygrała tam... Arka. Tym samym nowosądeczanie wskakują od razu na 6. miejsce. Zgrany, ciekawy zespół, który może pokrzyżować plany nawet najlepszym.

Olimpia Grudziądz - Kolejarz Stróże 1:0 (Cieśliński 84')

Gospodarzom pomógł... wypożyczony przez Kolejarza z Lechii Gdańsk Bartłomiej Smuczyński, który dostał dwie żółte kartki. Obie za dyskusje z sędzią. Trzeba przyznać, że mocno zaznaczył swój debiut w I lidze. Grająca w przewadze zawodnika Olimpia zdobyła zwycięską bramkę po rzucie rożnym Smolińskiego i strzale głową Cieślińskiego. To siódmy gol tego doświadczonego napastnika w sezonie. Kolejarz spadł do strefy spadkowej.

Okocimski Brzesko - GKS Bełchatów 0:1 (Mateusz Mak 31')

Outsider I ligi pozyskał tytularnego sponsora i kilku nowych piłkarzy, ale większość z nich zaliczyła słaby debiut. Najgorzej wypadł grający niedawno w Ruchu Chorzów i Jagiellonii Białystok pomocnik Łukasz Tymiński. W drugiej połowie "wędkę" od trenera dostał inny nabytek Kacper Tatara. Na boisko wszedł w 59 minucie, by zejść z niego dwadzieścia minut później. Zwycięska bramka padła po precyzyjnym dośrodkowaniu Adriana Basty na głowę Mateusza Maka. Nic wielkiego w debiucie nie pokazał także macedoński napastnik Hristijan Kirovski.

Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice 0:2 (Nowak 28'k, Cholewiak 57')

Do niespodzianki doszło w Chojnicach. W 27 minucie "błysnął" Robert Bednarek, który zatrzymał ręką lecącą do bramki piłkę. Nie była to byle jaka ręka, ale taka podwórkowa, w stu procentach celowa. Goście nie zamierzali rezygnować z prezentu i przywieźli do Niepołomic bardzo cenne trzy punkty. Dla Łukasza Nowaka to już siódmy gol w sezonie.

Flota Świnoujście - Miedź Legnica 1:0 (Arifović 52')

"Wyspiarze" zwyciężają po kuriozalnej bramce, zdobytej przez Ensara Arifovicia plecami. Asysta na konto Marka Niewiady, który umiejętnie wykorzystał swojego kolegę i nabił go strzałem zza pola karnego. Miedź była zespołem minimalnie lepszym, ale zrobiła zbyt mało by zwyciężyć na inaugurację rundy.

Termalica Nieciecza - Dolcan Ząbki 1:0 (Biskup 24'k)

Wiosnę lepiej rozpoczyna Nieciecza. Goście ambitnie dążyli do wyrównania, trener Robert Podoliński próbował ratować sytuację nawet zmianą przed przerwą, ale nic z tego. W efekcie Nieciecza i Dolcan zamykają grupę pościgową, lokując się kolejno na 9. i 8. miejscu.

Wisła Płock - Górnik Łęczna 0:1 (Szmatiuk 2')

62 sekundy - tyle potrzebował lider, by zdobyć pierwszą bramkę, a ostatecznie 3 punkty. Patrik Mraz wrzucił prosto na głowę Macieja Szmatiuka, który zdobył swojego trzeciego gola w sezonie. Wisła była nieco lepsza, próbowała ratować remis, ale z przodu zabrakło jej argumentów. Górnik w końcówce za sprawą Woźniaka i Kalkowskiego mógł podwyższyć wynik, ale obaj przegrali sytuacje sam na sam z Kiełpinem.