Orkan Sochaczew – Arka Gdynia 9:25 (9:10)

Punkty dla Arki:
Banaszek 10, Sirocki 5, Szrejber 5, Zaradzki 5

Arka Gdynia:
Bachurzewski, Wojaczek, Bysewski, Andrzejczuk, Podolski, Perzak, Kwiatkowski, Grabowski, Szostek, Banaszek, Rakowski, Szrejber, Zaradzki, Sirocki, Simionkowski oraz Bartkowiak, Bojke, Olejniczak, Zdunek, Hawrysiuk, Grzenkowicz, Plichta

Podopieczni Macieja Stachury nie najlepiej weszli w mecz. Pierwszy kwadrans przyniósł punkty dla gospodarzy, którzy po 14 minutach prowadzili 6-0. Arkowcy szybko odpowiedzieli przyłożeniem Szymona Sirockiego i podwyższeniem Dawida Banaszka. Pod koniec I połowy skutecznymi akcjami popisały się oba zespoły, ale to Arka utrzymała prowadzenie (10-9), którego nie oddała już do końca spotkania. Po przerwie zapunktował Rafał Szrejber (przyłożenie), a ponownie próby podwyższenia nie zmarnował Banaszek, który kilka minut później zaliczył kolejne punkty. Zwycięstwo przypieczętował w samej końcówce Wiktor Zaradzki (przyłożenie).

Dla Buldogów była to ósma wygrana z rzędu i z kompletem zwycięstw pozostają liderem ekstraligi. Kolejne spotkanie, na które już dziś zapraszamy – rugbyści Arki rozegrają 13 kwietnia, a ich rywalem będzie Lechia Gdańsk.