Sezon 2001/2002 (II liga):
13. kolejka: Arka Gdynia - Górnik Łęczna 1:1 (Smarzyński)
32. kolejka: Górnik Łęczna - Arka Gdynia 1:1 (Murawski k.)

W obu meczach padł bramkowy remis, chociaż rewanż miał niespotykany przebieg. W 26 minucie rzut karny pewnie wykonał Paweł Bugała, a po minucie tym samym zrewanżował się Rafał Murawski. Ostatecznie Arka zajęła miejsce w środku tabeli, a Górnicy zagrali w barażach o awans do I ligi. Przegrali je jednak wyraźnie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Sezon 2002/2003 (II liga):
3. kolejka: Arka Gdynia - Górnik Łęczna 1:1 (Bubnowicz)
19. kolejka: Górnik Łęczna - Arka Gdynia 1:0

W Gdyni padł znów ten sam rezultat, co w poprzednich rozgrywkach i ponownie dla Górnika trafił Bugała. Rewanż w Łęcznej też, jak się wydawało, zakończy się remisem, ale w 93 minucie do bramki Arki trafił Tomasz Copik i dał gospodarzom trzy punkty. Arkowcy kończyli mecz w dziesiątkę, osłabieni po czerwonej kartce Marcina Pudysiaka. W Górniku zagrali dwaj przyszli piłkarze Arki - Ireneusz Kościelniak i Andrij Hryszczenko.

Sezon 2005/2006 (I liga):
3. kolejka: Arka Gdynia - Górnik Łęczna 1:1 (Niciński)
18. kolejka: Górnik Łęczna - Arka Gdynia 1:1 (Wróblewski)

6 sierpnia po raz pierwszy w historii Arka i Górnik zmierzyły się w ekstraklasie, ale uzyskały... historyczny wynik dla swoich potyczek. 1:1 po bramkach Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Bronowickiego. Mecz oglądało 9 tysięcy widzów. W rewanżu oczywiście wynik ten sam po bramkach Andrzeja Kubicy i Radosława Wróblewskiego. W barwach Arki występował już Krzysztof Sobieraj, który grał wówczas jako defensywny pomocnik.

Sezon 2006/2007 (I liga):
4. kolejka: Górnik Łęczna - Arka Gdynia 1:0
19. kolejka: Arka Gdynia - Górnik Łęczna 5:1 (Moskalewicz, Wachowicz 2, Nawrocik, Dziedzic)

Arka wiosną rozstrzelała Górnik i to jedna z najwyższych wygranych naszego klubu w ostatnich latach. Mecz został przełożony z powodu zawieszenia obu klubów w pamiętnym dla nas sezonie. Jesienią zaczęła się fatalna passa porażek Arki w Łęcznej. Górnik wygrał po golu Kubicy.

Sezon 2011/2012 (I liga):
11. kolejka: Arka Gdynia - GKS Łęczna 2:2 (Arifović, Mazurkiewicz)
28. kolejka: Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:1 (Nwaogu)

Petr Nemec nie znalazł w tym sezonie sposobu na piłkarzy z Łęcznej, chociaż oba mecze obfitowały w bramki. Jesienią dla Górnika trafił Wallace, a wiosną już w barwach Arki, ten sam piłkarz pomógł zawodnik z Lubelszczyzny, puszczając w niemal każdej akcji zdobywcę dwóch bramek Wojciecha Łuczaka.

Sezon 2012/2013 (I liga):
3. kolejka: Arka Gdynia - GKS Łęczna 2:0 (Kalkowski sam., Marcus)
20. kolejka: Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:1 (Marcus)

Marcus, zdobywając dwie bramki dołączył do Marcina Wachowicza jako najskuteczniejszy piłkarz Arki w historii meczów z Górnikiem Łęczna. Jego wysiłki zniweczył jednak Maciej Szlaga, puszczając w końcówce meczu koszmarnego babola. Wcześniej samobójczą bramkę ustrzelił Tomasz Jarzębowski i Arka wyjechała z Lubelszczyzny bez punktów. Na początku sezonu pewnie wygraliśmy 2:0, ale były to miłe początki słabej jesieni.