Flota Świnoujście - Olimpia Grudziądz 0:0

Na wyspie "Uznam" mówi się o możliwej zmianie trenera na finisz sezonu. Na meczu z Olimpią obecny był niedawny trener obu zespołów - niejaki Tomasz Kafarski.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka 1:1 (Mójta 56'k - Iwanicki 45')

Ozdobą meczu był cudowny gol Pawła Iwanickiego w ostatniej minucie pierwszej połowy. Bramkę wypracował będący ostatnio w dobrej formie Tomasz Mikołajczak. Wyrównał po przerwie niezawodny Adam Mójta po faulu w polu karnym na Łukaszu Grzeszczyku. Cenny punkt dla piłkarzy z Chojnic, którzy robią kolejny krok w kierunku utrzymania.

Wisła Płock - Termalica Nieciecza 1:1 (Krzywicki 69' - Kaczmarczyk 77')

Zaledwie kilkaset osób obejrzało mecz drużyn środka tabeli, które grają już tylko po to, żeby dograć sezon do końca. Przełamał się Marcin Krzywicki, a gościom remis uratował Krzysztof Kaczmarczyk.

GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:2 (Zieliński 61', 78' - Trochim 34', Adamek 82')

Przy obu bramkach piłkarze gospodarzy mieli ogromne pretensje do arbitrów, ale chyba tylko przy pierwszej uzasadnione. Przebudził się Michał Zieliński, co jednak w żadnym stopniu nie osładza kibicom "Gieksy" goryczy kolejnej straty punktów przy Bukowej. Kibice z Katowic już rozliczają poszczególnych zawodników i weryfikują ich przydatność na przyszły sezon.

Miedź Legnica - Dolcan Ząbki 0:3 (Zjawiński 35'k, Piesio 56', Prejs 86')

Błędy, jakie popełniała Miedź w obronie były z gatunku skandalicznych. Najpierw ta drużyna spina się maksymalnie na Arkę, a teraz w wielu sytuacjach zawodnicy gospodarzy zwyczajnie w świecie odpuszczali, pozwalając rywalom kontrować nawet 3 na 1. Dolcan tą wygraną zgłasza poważnie akces do gry o ekstraklasę. Dużo rozstrzygnie się w przyszły weekend, gdy do Ząbek przyjedzie Górnik Łęczna.

Okocimski Brzesko - Puszcza Niepołomice 1:1 (Sobotka 70' - Nowak 73')

7 punktów wynosi już strata "Piwoszy" do bezpiecznego, 14. miejsca. Po meczu głośno było o trenerze gospodarzy. Krzysztof Przytuła w czasie meczu swojej drużyny omawiał w studiu Canal+ mecz ligi angielskiej. Trudno nazwać to inaczej niż farsą. Dla takich klubów nie powinno być miejsca na drugim szczeblu rozgrywek i Okocimski chyba powróci ligę niżej. Aktualnie nic nie wskazuje na to, by "Piwosze" mogli się jeszcze odbić od dna.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0 (Popović 32')

- Pierwsza połowa była beznadziejna w naszym wykonaniu. Trener Stomilu ostatnio nie przebiera w słowach i mówi jak jest. Ale ma powody do niepokoju, bo GKS kosztem właśnie Stomilu opuszcza strefę spadkową. Mecz obserwowała śladowa ilość widzów, co jest regułą w przypadku meczów GKS-u w Jaworznie.

Górnik Łęczna - ROW Rybnik 1:2 (Kozacuks 37' - Cisse 49', Płonka 90'+3)

O tym meczu będzie mówiło się przez cały tydzień. Gdy wszyscy dopisali już gospodarzom 3 punkty i oznajmili, że Arka po 27. serii gier będzie tracić do strefy awansu 4 punkty, ROW zagrał niesamowicie ambitnie i szczęśliwie. Godzinę w liczebnym osłabieniu, które udało się przetrwać dzięki świetnej postawie czeskiego bramkarza Buczka. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kibiców w Rybniku i Gdyni uszczęśliwił wypożyczony z Górnika Zabrze Michał Płonka.