Żółto-niebiescy w miniony weekend przegrali 2:3 w Kartuzach i bardzo szybko będą mieć okazję do rewanżu. Cartusia w minionej rundzie wygrała 3:2 w Starogardzie Gdańskim z miejscowym Klubem Piłkarskim, natomiast Arkowcy pokonali po dogrywce Kaszubię w Kościerzynie. Bramkę na wagę awansu strzelił w 120 minucie Damian Mosiejko. Rundę wcześniej żółto-niebiescy wygrali 3:1 z GKS-em Kolbudy, z kolei Cartusia ograła 2:1 rezerwy Lechii Gdańsk.

W drugim spotkaniu półfinałowym GOSRiT Luzino zmierzy się z Koralem Dębnica. Początek tego spotkania o godzinie 17:00. Arka II zmierzy się z Cartusią na Narodowym Stadionie Rugby o 18:00. Trener Grzegorz Witt na pewno skorzysta z usług kilku zawodników, którzy mają nieco mniej minut w lidze, ale przed rezerwami Arki otworzyła się spora szansa na wygranie wojewódzkiego pucharu, awans na szczebel centralny i zmierzenie się tam z ciekawym rywalem. Miejmy nadzieję, że Arkowcy wykorzystają tę szansę i zrewanżują się Cartusii za porażkę w lidze.

W przypadku awansu Arka II zagra w wojewódzkim półfinale z Brdą Przechlewo lub lepszym z par Grom/Żuławy, GOSRiT/Koral. Półfinał wojewódzki odbędzie się 28 maja, a finał 25 czerwca.