Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Krzywicki 27', Grudzień 75')

W meczu drużyn pewnych ligowego bytu lepsi gospodarze. Dwie asysty zaliczył Piotr Wlazło, a kolejną bramkę do swojego dorobku dorzucił Marcin Krzywicki. Gospodarze byli wyraźnie lepsi i zasłużenie wygrali.

Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna 0:1 (Bielawski 48'sam.)

Lider zgarnął w Grudziądzu trzy punkty, wykorzystując swój największy atut czyli stałe fragmenty gry. Asystę zanotował Patrik Mraz, a piłkę do bramki skierował obrońca gospodarzy, Adrian Bielawski. Górnik swoją grą nie zachwyca, ale nie ma to żadnego znaczenia, jeśli regularnie punktuje. Porażka Dolcanu w niedzielę sprawiła, że w Łęcznej wystrzeliły szampany. Gratulacje.

GKS Bełchatów - Flota Świnoujście 3:0 (Bartosiak 29' 33', Wroński 90')

Po trzech porażkach, GKS się przełamał w meczu z grającą bardzo słabo Flotą. "Wyspiarze" mają w głowach spotkanie w ostatniej kolejce ze słabiutkim Okocimskim i chyba na nie rzucą wszystkie siły. Trener Kamil Kiereś zostawił na ławce dwóch zagranicznych napastników, co okazało się świetnym posunięciem. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się zastępujący ich Bartosiak. Po awans GKS pojedzie do Stróży.

GKS Tychy - Okocimski Brzesko 2:0 (Popović 49, Żunić 54')

Zwycięstwo tyszanom zapewnił niezawodny ostatnio Denis Popović strzałem z rzutu wolnego. Do tego momentu Okocimski mocno się bronił. Po bramce GKS-owi udało się szybko podwyższyć, co w praktyce zakończyło ten mecz. Derby w Katowicach i u siebie z Miedzią. Ekipę Jana Żurka czeka ciężka walka o 4 punkty które powinny zapewnić utrzymanie. Co ważne dla tyszan, mają oni lepszy bilans meczów zarówno ze Stomilem, jak i Chojniczanką.

Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1 (Koprucki 11', Trzeciakiewicz 86', Katō 90' - Goncerz 70')

Kluczowy moment meczu to 83 minuta, gdy Grzegorz Goncerz zobaczył czerwoną kartkę. A, że wcześniej podobny los spotkał młodego Januszkiewicza, to Stomil dostał w prezencie 10 minut gry z przewagą dwóch zawodników. Wykorzystali to znakomicie, punktując "Gieksę" w samej końcówce. Dla Stomilu dar od losu to mecz w ostatniej kolejce z Górnikiem u siebie, który będzie wówczas najprawdopodobniej pewny awansu.

Kolejarz Stróże - Dolcan Ząbki 2:1 (Niane 31', Wolański 68' - Tarnowski 58')

W Stróżach zostały być może pogrzebane resztki szans Arki na awans. Kolejarz w praktyce zapewnił sobie utrzymanie, a to właśnie z tym zespołem zagra w 33. kolejce GKS Bełchatów. Bohaterem końcówki sezonu Janusz Wolański. Tydzień temu strzeliła gola do szatni Arce, a teraz zanotował zwycięskie trafienie z Dolcanem.

Termalica Nieciecza - Miedź Legnica 2:0 (Sołdecki 44' 45'k)

Losy meczu rozstrzygnął tuż przed przerwą Dawid Sołdecki. W Miedzi szykują się latem spore zmiany i końcówkę sezonu trener Dariusz Żuraw traktuje jako poligon doświadczalny. Miedź będzie miało duży wpływ na wyłonienie spadkowiczów - gra jeszcze ze Stomilem i GKS-em Tychy.

Puszcza Niepołomice - ROW Rybnik 1:1 (Zaremba 90' - Wieczorek 67')

Spotkanie o największym ciężarze gatunkowym toczyło się w Niepołomicach. Przegrany odpadał z gry o utrzymanie i... najprawdopodobniej gorycz degradacji będą musieli przełknąć w obu miastach. Do 91 minuty triumfować mógł ROW, ale wtedy do remisu doprowadził Krzysztof Zaremba. ROW za tydzień gra u siebie z Chojniczanką i tylko wygrana pozostawi nadzieje utrzymania I ligi dla Rybnika.