Trzy lata - tyle trwała przerwa w pojedynkach Arki z Widzewem Łódź. Historia jest długa i bogata, a zatem - godna przypomnienia. Co ciekawe, aż połowa meczów między żółto-niebieskimi, a czerwono-biało-czerwonymi kończyła się remisem.

Sezon 1972/1973 (II liga):
1. kolejka: Widzew Łódź - Arka Gdynia 3:2 (Szybalski, Chodakowski)
16. kolejka: Arka Gdynia - Widzew Łódź 0:0

Sezon 1973/1974 (II liga):
15. kolejka: Arka Gdynia - Widzew Łódź 2:0 (Mięciel, sam.)
30. kolejka: Widzew Łódź - Arka Gdynia 0:1 (Rajski)

Pierwsze pojedynki toczyły się na szczeblu drugiej ligi i zakończył je awans Arki do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tak opisywał ten mecz "Sport": "W Łodzi od wczesnego ranka na stadion ciągnęły pielgrzymki z żółto-niebieskimi flagami. Piłkarzy, trenera Słaboszewskiego, jego asystenta Araucza i działaczy niesiono w tryumfalnym marszu do szatni. Łzom radości i wiwatom nie było końca. Późno, aż do wieczora, przez gdyńskie ulice, maszerowali kibice Arki śpiewając na część swych pupilów hymny pochwalne".

Sezony 1976/1977 - 1981/1982 (I liga):
Zwycięstwa Arki: 2
Remisy: 6
Przegrane Arki: 4

W latach 1976-1982 Arka i Widzew rywalizowały w I lidze i to były oczywiście mecze na najwyższym poziomie. W meczach z Widzewem w tym okresie do siatki trafiali niemal wszyscy najwięksi Arkowcy - Jacek Pietrzykowski, Tomasz Korynt, Zbigniew Bieliński czy Ryszard Kurzepa. Wszystko skończyło się w roku 1981 i był to koniec na długie 23 lata. Arka spadła na długie lata z I ligi, a Widzew świętował mistrzostwo Polski.

Sezon 2004/2005 (II liga):
1. kolejka: Arka Gdynia - Widzew Łódź 1:0 (Kowalski)
18. kolejka: Widzew Łódź - Arka Gdynia 0:0

Sezon 2006/2007 (I liga):
5. kolejka: Widzew Łódź - Arka Gdynia 1:1 (Moskalewicz)
20. kolejka: Arka Gdynia - Widzew Łódź 3:0 walkower

W tych czterech meczach Arka nie dała się pokonać, chociaż do statystyk należy zaliczyć pamiętny walkower z sezonu 06/07. Widzew wysłał pismo z odmową rozegrania meczu w Gdyni.

Sezon 2010/2011 (ekstraklasa):
5. kolejka: Arka Gdynia - Widzew Łódź 1:1 (Szmatiuk)
20. kolejka: Widzew Łódź - Arka Gdynia 0:0

Ostatnie mecze odbyły się w sezonie, który zakończył się dla Arki degradacją. Na stadionie rugby padł remis 1:1. W Widzewie grało dwóch przyszłych piłkarzy Arki - Budka i Grzelak. Rewanżowym remisem 0:0 Arka i Widzew pożegnały się na ponad trzy lata.