Do Gdyni przyjeżdżają różni sędziowie. Zazwyczaj są słabi, nieudolni i po prostu mylą się w obie strony. Jak głoszą plotki, które można usłyszeć z otoczenia arbitrów, większość z nich nie przepada za agresywnie reagującą na boiskowe zdarzenia ławką rezerwowych Arki, z kierownikiem Pawłem Bednarczykiem i trenerem bramkarzy Jarosławem Krupskim na czele. Niektórych można jednak podejrzewać o wyjątkową złośliwość. Na pierwszy plan wysuwa się postać Pawła Pskita, który wypracował sobie całkiem niezłą passę w meczach Arki. Jego pięć ostatnich wizyt w Gdyni to 4 czerwone kartki dla żółto-niebieskich. Wczoraj Arka grała fatalny mecz - fakt. Nic się nie układało i Chojniczanka była po prostu lepsza - fakt. Jednak gdyby nie pomoc żenującego arbitra, Arkowcy najprawdopodobniej dowieźliby prowadzenie do końca. - Sędzia przekroczył wszelkie granice. Był najbardziej negatywną postacią tego meczu. To słowa Michała Nalepy, którego sędzia wyrzucił bezpodstawnie z boiska. Piłkarze Arki byli po meczu wściekli na dyspozycję Pskita. Beznadziejny sędzia najprawdopodobniej był świadom swoich błędów i postanowił... zadzwonić po ochronę policji! Czy tak zachowałby się sędzia, który dobrze prowadził zawody i ma czyste sumienie?

Pierwszy raz Pskit dał się we znaki podczas pucharowego meczu z Legią Warszawa, gdy już w 32 minucie usunął z boiska Sławomira Mazurkiewicza. Kilka lat wcześniej podobnie postąpił z Ante Rożiciem, ale Arka wówczas wygrała z Jagiellonią 1:0. W rundzie jesiennej kolejna wizyta Pskita w Gdyni zakończyła się "czerwem" dla Piotra Kuklisa w końcówce meczu, ale wszelkie rekordy pobił dopiero później. Podczas meczu z Puszczą wyrzucił z boiska po upływie pół godziny Michała Rzuchowskiego. Za to, że zawodnik rywali wleciał w podniesioną wysoko nogę. Wczoraj dał drugie "żółtko" Michałowi Nalepie, podczas gdy ten... nawet nie dotknął rywala.

Mamy nadzieję, że PZPN szybko usunie tego sędziego ze szczebla centralnego. Ocenie podlegają trenerzy, piłkarze, dlaczego w takim razie ludzie w czerni są nietykalni?

Dokonania Pawła Pskita w ciągu ostatnich dwóch lat:

04.04.2012 Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 (czerwona dla Mazurkiewicza w 32 minucie)

15.09.2012 Arka Gdynia - Flota Świnoujście 0:1 (czerwona dla Kuklisa w 86 minucie)

21.05.2014 Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3:2 (czerwona dla Rzuchowskiego w 32 minucie)

20.09.2014 Arka Gdynia - Chojniczanka 1:1 (czerwona dla Nalepy w 50 minucie)