Widzew Łódź - Bytovia Bytów 0:1 (Jakóbowski 76')

13 meczów, 1 zwycięstwo. W Gdyni. Widzew ryje głową o dno I ligi i wpada w nie coraz głębiej. Mecze na Widzewie mimo braku zorganizowanego protestu ogląda około 1000 widzów. Wydaje się, że to murowany kandydat do spadku na chwilę obecną.

Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 2:2 (Chałas 50', Piesio 53' - Popovič 36', Trzepacz 72')

O miano bramki kolejki z Bartkiem Ławą będzie rywalizować najlepszy piłkarz I ligi - Denis Popovič. Rzut wolny najwyższej próby. Gościom remis uratował 16-letni Oskar Trzepacz, który zanotował podobne wejście smoka co Maciek Wardziński w Bytowie. Remis chyba z większym zadowoleniem przyjęto w Grudziądzu.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (Goncerz 19', Zapotoczny 90' - Szymonowicz 77')

To była kolejka zwycięskich bramek w ostatniej minucie. Zapoczątkował ją Dariusz Zapotoczny po dograniu Michała Nawrota. Goście, zgodnie z oczekiwaniami, zaczęli gubić punkty i stopniowo osuwają się w tabeli. Szyki trenerowi Jabłońskiemu pokrzyżowała szybka kontuzja Wołodymyra Kowala.

Flota Świnoujście - Chojniczanka Chojnice 2:1 (Olszar 59', Reca 76' - Mikołajczak 13'k)

Chojniczankę pogrążył... jej jedyny wychowanek grający na tym szczeblu poza Chojnicami, Arkadiusz Reca. W Świnoujściu spore zmiany. Do klubu ze sponsorem wraca Bogusław Baniak, który ma przejąć władzę we Flocie i pełnić funkcję dyrektora sportowego. Tomasz Kafarski może odejść do Miedzi Legnica.

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 2:1 (Makuch 89', Frańczak 90'k - Szczepaniak 42')

Ostatnie minuty toczone były przy ograniczonej widoczności i można powiedzieć, że goście i sędzia poruszali się jak dzieci we mgle. Piłkarze Chrobrego pozwolili Sandecji wyrównać, a sędzia chwilę później wygłupił się, dyktując rzut karny, który widział chyba tylko on. Pewnym egzekutorem Adrian Frańczak i 3 punkty zostały w Sączu.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 2:1 (Bartoszewicz 49, Łobodziński 90'k - Radzio 72')

Podobny scenariusz rozpisany został na mecz w Legnicy. Tutaj także były spore kontrowersje (chociaż nieco mniejsze) przy rzucie karnym w ostatniej minucie meczu. Wigry broniły się od 30 minuty w dziesięciu i wiele im do szczęścia nie brakowało. Miedź dzięki zwycięstwu przesunęła się na 16. miejsce.

KS Nieciecza - Wisła Płock 0:2 (Krzywicki 9', Ilijew 45')

Poważny kryzys u lidera. Nieciecza zaczęła gubić punkty nieco wcześniej niż w poprzednich sezonach, ale wciąż jest na czele tabeli. Wisła Płock niespodziewanie aż na 3. miejscu.

GKS Tychy - Zagłębie Lubin 0:1 (Janoszka 43')

Mozolnie, ale skutecznie gromadzi punkty Zagłębie. Wygrywa przeważnie jedną bramką, ale gra bardzo skutecznie. Gracze "Miedziowych" szybko przestawili się na pierwszoligowe realia. W formie jest Michal Papadopulos. Tym razem zanotował asystę przy ładnej bramce Łukasza Janoszki.