Bytovia Bytów - Flota Świnoujście 1:1 (Pietroń 90' - Cienciała 13')

Goście wyszli na prowadzenie po akcji dwóch byłych Arkowców. Sławomir Cienciała wykorzystał dośrodkowania Rafała Grzelaka, dla którego to czwarta asysta w sezonie. Dalsza część meczu to potężny napór Bytovii. Bohaterem meczu był bramkarz Darko Brljak. Bramkarz Floty wyczyniał cuda w bramce, broniąc między innymi strzały Surdykowskiego, Mąki czy Mandrysza. Skapitulował dopiero w ostatniej minucie, gdy niemal identycznego gola jak Cienciała strzelił wprowadzony w końcówce Pietroń.

Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (Mazek 28', Świerblewski 37' - Urban 16', Jakubik 90' sam.)

Sporo emocji przeżywali kibice w Ząbkach. Dolcan to specjalista od remisów (aż 11 w 16 meczach) i ponownie takim wynikiem zakończył swój mecz, mimo że były okazje na podwyższenie na 3:1. Pechowcem Damian Jakubik, który w ostatnich sekundach meczu, wepchnął do bramki piłkę wstrzeloną w pole karne przez Fabiana Fałowskiego.

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 2:1 (Biel 9', Radzio 80' - Gancarczyk 20')

- Zagraliśmy do przerwy bardzo słabo. Powiedzieliśmy sobie w szatni kilka mocnych słów i poskutkowało. Trener Kaczmarek analizował przyczyny kolejnej wygranej Wigier. Tym samym oba zespoły mają tyle punktów co Arka. W 88 minucie strzelec zwycięskiego gola został ukarany czerwoną kartką za kopnięcie rywala i w najbliższym meczu sobie odpocznie.

Chrobry Głogów - Widzew Łódź 3:2 (Danielak 14', Szczepaniak 25', Piotrowski 74' - Warchoł 57', Bogusławski 72'sam.)

Po porażce w Gdyni zawodnicy Chrobrego wrócili na zwycięski szlak. W 72 minucie Widzew odrobił straty, by już w kolejnej akcji pozwolić gospodarzom na wbicie piłki do bramki z 2 metrów. Bohaterem meczu w Głogowie nie pierwszy już raz wysoki napastnik Łukasz Szczepaniak. Do bramki dorzucił dwie piękne asysty i w klasyfikacji kanadyjskiej ma już 10 oczek! Widzew traci do bezpiecznego miejsca w tabeli aż 9 punktów i w Łodzi chyba powoli mogą przyzwyczajać się do braku drużyny w ekstraklasie i I lidze od przyszłego sezonu.

GKS Katowice - GKS Tychy 2:0 (Goncerz 47', Kujawa 59')

Jak to przy okazji derbów bywa ciekawiej było poza boiskiem. Na nim "GieKSa" z Katowic nie miała większych problemów i wygrała pewnie 2:0. Kolejny gol zapisał na swoje konto superstrzelec Grzegorz Goncerz. Warto zwrócić uwagę, że 4. żółtą kartkę zobaczył Mateusz Kamiński i nie przyjedzie za tydzień do Gdyni. To spore osłabienie formacji defensywnej.

Pogoń Siedlce - KS Nieciecza 1:4 (Tarachulski 3' - Biskup 22', Jarecki 75', 77', Płaneta 90')

Losy meczu odwróciły się w 68 minucie, gdy za czerwoną kartkę wyleciał filar obrony Pogoni - Tomasz Lewandowski. Gospodarze się pogubili i pozwolili sobie wbić aż trzy gole w ostatnim kwadransie. Świetną zmianę dał doświadczony Dariusz Jarecki, zdobywając dwa gole po dośrodkowaniach Patryka Fryca i asystując przy ostatniej bramce. Na 4:1 wynik meczu ustalił "piłkarski diament" z programu Canal+ Wiktor Płaneta.

Stomil Olsztyn - Wisła Płock 0:3 (Stefańczyk 33', Lebedyński 74', Hiszpański 77')

W meczu dwóch rewelacji rundy znacznie lepsi goście. Tym samym Wisła awansowała na miejsce premiowane awansem. Rozpoczął od pięknego strzału z rzutu wolnego Cezary Stefańczyk, a zakończył najlepszy piłkarz meczu Fabian Hiszpański. Młody skrzydłowy Wisły zanotował także asystę przy golu na 2:0. W Stomilu jest prawdziwy szpital - kontuzjowanych jest blisko dziesięciu zawodników i znajduje to odbicie w wynikach.

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 0:2 (Feruga 48', Szczepaniak 90')

Przykra niespodzianka dla kibiców Zagłębia. 8500 widzów oglądało doskonały mecz w wykonaniu Andrzeja Bledzewskiego, który w kilku sytuacjach ratował Miedź. Młody zespół Zagłębia chyba zjadła presja, bo zagrali dużo słabiej niż w poprzednich meczach.