Rozwój Katowice - Bytovia 1:1 (Kozłowski 90' - Surdykowski 58')

Nietypowe standardy wprowadził do I ligi Rozwój, wyznaczając mecz z Bytovią na godzinę 11:00... Musiało minąć 45 minut, nim piłkarze przebudzili się na dobre. W 58 minucie w trzecim z rzędu meczu gola strzelił Janusz Surdykowski. Gospodarze odpowiedzieli rzutem na taśmę. Dośrodkowanie Roberta Tkocza wykorzystał wypożyczony z Pogoni Szczecin Filip Kozłowski. Oba kluby solidnie rozpoczęły sezon i są w środku tabeli.

MKS Kluczbork - Wisła Płock 1:2 (Kojder 44' - Ilijew 49', Lebedyński 85')

Emocji nie brakowało też w Kluczborku. MKS po wygranej w Bydgoszczy przystąpił do meczu z kolejnym faworytem wyjątkowo zmotywowany. W 44 minucie wynik otworzył inny były piłkarz Arki, Michał Kojder, ale po przerwie strzelali już tylko goście. Zwycięski gol padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cezarego Stefańczyka.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka 3:1 (Tarasenko 55', Szczepański 82', Sobotka 90' - Zawistowski 64')

Aż 19 z 24 goli padło w tej kolejce w drugich połowach. W Nowym Sączu kibice oglądali aż cztery gole po zmianie stron. W roli głównej wystąpili bramkarze, którzy popełnili spore błędy przy strzałach z dystansu. Sandecję do zwycięstwa poprowadził 30-letni Ukrainiec Tarasenko, który do gola dorzucił asystę. W Chojniczance prawdziwy szpital. Trener Mariusz Pawlak stracił z powodu kontuzji już kilku ważnych zawodników.

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:3 (Fidziukiewicz 72', 86' - Adamek 4', Kalinkowski 32', Jarzębowski 88')

Świetny mecz obejrzeli kibice na Stadionie Ludowym. Zagłębie po przerwie ambitnie doprowadziło do remisu, ale po chwili straciło gola na 2:3. Walka do końca mogła popłacić, ale w ostatniej minucie Michał Fidziukiewicz nie wykorzystał szansy na hat-tricka, pudłując z rzutu karnego. W roli głównej byli Arkowcy. Gola na 2:3 strzelił Tomasz Jarzębowski, a karnego obronił Hieronim Zoch. Znacznie gorzej spisał się jego vis a vis Szymon Gąsiński. Doświadczony bramkarz zawalił już drugiego gola w rundzie, puszczając strzał w środek bramki. W tym miejscu warto nadmienić, że Arka przez chwilę sondowała transfer Fidziukiewicza, ale Zagłębie złożyło mu ofertę nie do przebicia.

GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki 1:1 (Gierszewski 45' - Krzywicki 64')

"Młodzież nie pęka" - tak oficjalna strona bełchatowskiego spadkowicza podsumowała mecz. W podstawowym składzie GKS-u grało aż ośmiu zawodników urodzonych w latach 90', w tym strzelec gola Hieronim Gierszewski, 19-latek. Każdy kolejny mecz powinien pracować na korzyść Rafała Ulatowskiego.

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 2:0 (Kaczmarek 7'k, Szczot 89')

Donald Djousse to najczęściej kładący się na ziemię napastnik I ligi, ale póki sędziowie będą odgwizdywać na nim karne, póty trener Tomasz Asensky nie powinien mieć pretensji. W ostatnich minutach Stomil dobił Robert Szczot. W drużynie z Warmii i Mazur od 1. minuty wystąpili między innymi Grzegorz Lech i Piotr Karłowicz.

Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (Panajotow 50', Alvarinho 67', Łukowski 90')

Według "Przeglądu Sportowego" to był pożegnalny mecz Alvarinho, który odchodzi do Jagiellonii Białystok. Na żywo z trybun spotkanie obejrzał Grzegorz Niciński, który był w drodze na kurs trenerów. Mecz odbył się nie w Siedlcach, ale Pruszkowie i tam też zagra Arka w 7. kolejce.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 0:2 (Hudyma 71', Drewniak 88')

Gospodarze zagrali w tempie korelującym z ich średnią wieku - spacerowym. Bardzo słabo wypadli napastnicy, których wielu kibiców widziało ponownie w Arce - Bartosz Ślusarski i Tadas Labukas. Nie lepiej ich koledzy z linii obrony, którzy nie umieli sobie poradzić z Ukraińcem Wołodymyrem Hudymą. Wynik ustalił, dając Chrobremu samodzielnego lidera, pięknym strzałem z wolnego Szymon Drewniak.