Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 2:3 (Kurowski 14', Kaczmarek 82'k - Lewicki 35', Drygas 77', Mica 80')

Zaczęło się od derbów kujawsko-pomorskiego. W Grudziądzu nie zadziałał efekt miotły, za to w Zawiszy zadziałał efekt... starej miotły. We wtorek Mariusz Rumak rozwiązał umowę z Zawiszą, jak widać uznał, że dalsza współpraca z Radosławem Osuchem nie ma sensu. Na pożegnanie Zawisza rozegrał dobry mecz i wygrał, a przypomniał o sobie Mica, strzelając z rzutu wolnego. Piąty gol na koncie Szymona Lewickiego, który trafił do Bydgoszczy z drugoligowej Legionovii.

GKS Bełchatów - GKS Katowice 1:2 (Michalski 12 - Burkhardt 78, Pielorz 86')

W górniczym meczu role się odwróciły. To Bełchatów do tej pory zmieniał losy meczu w ostatnich minutach, ale teraz pozwolił na to swoim rywalom. I to wszystko, grając w przewadze jednego zawodnika od 10 minuty. Oba zespoły plasują się obok Arki w środku tabeli.

MKS Kluczbork - Wigry Suwałki 1:1 (Kowalczyk 18' - Ruszkul 67')

Beniaminek z Kluczborka nadal ma na koncie tylko jedno zwycięstwo i tym razem ma czego żałować, bo był zespołem dużo lepszym. Oba gole padły po fatalnych błędach obrońców, którzy zarówno Maciejowi Kowalczykowi jak i Piotrowi Ruszkulowi podawali piłkę pod nogi. Wigry pod względem strzelonych goli są bardzo wysoko, na trzecim miejscu.

Bytovia - Dolcan Ząbki 1:4 (Bąk 79' - Gołębiewski 29', 61', Świerblewski 57, 73)

Źle podziałała na gospodarzy długa przerwa. Inauguracja sztucznego oświetlenia okazała się kompletną klapą. Dolcan robił na boisku co chciał, prowadząc już nawet 4:0. Klasą dla siebie od początku sezonu jest Daniel Gołębiewski. Odkurzony przez Dariusza Dźwigałę napastnik ma już na koncie 5 goli i asystę. Warto dodać, że poprzednim klubem "Gołębia" była... Bytovia, gdzie w 10 meczach ani razu nie wpisał się na listę strzelców i asystentów.

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 1:3 (Bartków 37 - Stefańczyk 51', Reca 56', 83')

Nie będziemy tutaj niczego dopisywać, oprócz tego, że filmik poniżej trzeba obejrzeć dla genialnych goli 20-letniego Arkadiusza Recy. Trafienia kolejki:

Stomil Olsztyn - Chojniczanka 2:0 (Trzeciakiewicz 30', Wełna 61')

Po meczu na ustach wszystkich był Tomasz Wełna. Obrońca Stomilu na placu pojawił się w 58 minucie, a opuścił go... po 8 minutach. Wystarczyło mu to by podwyższyć wynik i uzbierać dwie żółte kartki. Stomil to obok Chrobrego największa rewelacja początku sezonu, ale nic dziwnego, bo ma w swoich szeregach znakomitego Irakliego Meschię, który z 6 asystami jest najlepszy w lidze. W Arce wszyscy piłkarze razem wzięci mają ich niewiele więcej.

Rozwój Katowice - Chrobry Głogów 0:1 (Ilków-Gołąb 43')

Michał Ilków-Gołąb po dwóch miesiącach wrócił do Głogowa i lepszego powrotu nie mógł sobie wymarzyć. Tuż przed przerwą wykorzystał dobre podanie Dominika Kościelniaka i zapewnił Chrobremu trzy punkty. Dla głogowian oznacza to ni mniej ni więcej, tylko utrzymanie się na fotelu lidera. Ireneusz Mamrot to chyba największe trenerskie odkrycie ostatnich lat w I lidze.