GKS Katowice - Rozwój Katowice 2:2 (Iwan 10', Práznovský 38' - Kopczyk 26', Wróbel 55')

Derby Katowic przyniosły wiele emocji i dobrej piłki... ze strony gości. Piłkarze Rozwoju wyszli na mecz w koszulkach z wiele mówiącym hasłem "My też jesteśmy z Katowic" skierowanym do władz miasta. I chyba myślami byli na początku wciąż przy tej akcji, bo w 10 minucie zostawili niekrytego Bartosza Iwana na środku pola karnego. Kolejne gole padły ze stałych fragmentów gry. Wyrównał Łukasz Kopczyk, a gospodarzy na prowadzenie przywrócił debiutujący Olivier Práznovský. Druga połowa to już jednak popis beniaminka, a zwłaszcza doświadczonego Tomasza Wróbla, który przebiegł z piłką pół boiska i z łatwością strzelił obok bramkarza. Po meczu kibice "GieKSy" tradycyjnie (sytuacja powtarza się co roku) odwiedzili szatnię i gabinety działaczy.

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 0:0

Znacznie mniej emocji było w Sosnowcu, a z punktu cieszyli się tylko goście. Grali oni przez ponad godzinę w dziesiątkę, po czerwonej kartce Michala Pitera-Bućko (nie zagra przeciwko Arce w piątek). Zaciął się napastnik Michał Fidziukiewicz. Na gola czeka już ponad miesiąc, od 22 sierpnia. Olimpia traci już do Arki aż 7 punktów.

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 1:1 (Łobodziński 89' - Dmowski 34')

Niespodziewany remis, chociaż dość szczęśliwy dla gospodarzy. Trener Ryszard Tarasiewicz nie mógł skorzystać w większym wymiarze czasowym ze swoich gwiazd, Marquitosa i Sabali, którzy weszli po przerwie i trochę odmienili grę Miedzi. Gola dla Pogoni strzelił wyróżniający się w tym sezonie młodzieżowiec I ligi, Kamil Dmowski.

Wisła Płock - Bytovia Bytów 2:1 (Reca 26', Lebedyński 76' - Klichowicz 75')

"Nafciarze" wzięli rewanż za Puchar Polski. Prawda jest też taka, że Bytovia grała ostatnio co 3 dni i w końcu musiało to wyjść. Kolejnego gola strzelają Arkadiusz Reca i Mikołaj Lebedyński, którzy ostatnio biorą na siebie ciężar zdobywania punktów dla Płocka.

Wigry Suwałki - Dolcan Ząbki 0:1 (Kądzior 64')

W Suwałkach nie zadziałał efekt nowej miotły. Dolcan zagrał niezłe zawody i zasłużenie wygrał, a bohaterem Damian Kądzior, o którym w ciągu kilku lat powinno być głośno w polskiej piłce. Bardzo utalentowany zawodnik, wypożyczony do Dolcana z Jagiellonii Białystok. Imponuje defensywa lidera - Dolcan stracił tylko 8 goli w 10 meczach. Brawo Dariusz Dźwigała.

MKS Kluczbork - GKS Bełchatów 0:0

Goście też mają za sobą pucharowe zmagania i powinni szanować punkt zdobyty na beniaminku. Nawet jeśli MKS to najbiedniejszy z klubów I ligi i utrzymanie się będzie dla niego naprawdę dużym wydarzeniem.

Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 0:1 (Zawistowski 10')

Kryzys u niedawnego lidera, bo tak trzeba nazwać trzy porażki z rzędu. Wygrana Chojniczanki mogła być wyższa, ale w drugiej połowie z karnego spudłował Maciej Rogalski. Wyjątkowo udany tydzień za Chojniczanką. W nagrodę zagrają niedługo dwumecz z Legią Warszawa.

Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn 3:0 (Lewicki 44, 81, Sylwester Patejuk 61')

Weekend zakończył Szymon Lewicki, doganiając w klasyfikacji strzeleckiej Arka Aleksandra i Janusza Surdykowskiego. Stomil nie miał w Bydgoszczy nic do powiedzenia, ale nadal jest w czołówce tabeli, dzieląc właśnie Zawiszę i Wisłę Płock z Arką. W najbliższą niedzielę bardzo ciekawy mecz Stomilu z Wisłą.