Oceny piłkarzy Arki za mecz w Grudziądzu:

Konrad Jałocha 4.98 - Jeden wielki błąd, który nie ma prawa na tym poziomie się przytrafić. W 30 minucie wypuścił z rąk proste dośrodkowanie z rzutu rożnego i może tylko postawić duże piwo Antkowi Łukasiewiczowi, który uratował mu skórę. Na plus bardzo dobra interwencja przy strzale Kurowskiego z początku meczu. Ocena redakcji: 4

Przemysław Stolc 7.27 - Pierwszy gol w Arce. Z karnego, ale w bardzo ważnym momencie. Presja była podwójna. Raz, że rzuty karne to swoiste fatum Arki w tym sezonie, a dwa że moment meczu był szczególny. Tak poza tym to bardzo solidny występ. Ocena redakcji: 7

Krzysztof Sobieraj 5.32 - "Dawno nie czułem się tak dobrze", powiedział nasz kapitan po meczu i było w tym dużo prawdy. Przez 80 minut toczył ostre pojedynki z Djousse, wychodząc przeważnie z nich zwycięsko. Warto zauważyć, że poprawił się pod względem czystości gry. W 10 meczach uzbierał dopiero 1 "żółtko" i ma szansę uniknąć pauzy przez całą rundę. Ocena redakcji: 6

Michał Marcjanik 5.65 - Jeden błąd, gdy dośrodkowanie z prawej strony wybił pod nogi zawodnika Olimpii. Od kilku meczów prezentuje równą, wysoką formę i nic nie zapowiada, by miał stracić miejsce w składzie na rzecz Alana Fialho. Ocena redakcji: 5

Marcin Warcholak 5.98 - Nie schodzi poniżej przyzwoitego poziomu. Tym razem jednak mógł lepiej zachować się przy bramce i odciąć Kaczmarka od piłki. Żółta kartka za faul na szarżującym Djousse. Ocena redakcji: 5

Antoni Łukasiewicz 5.64 - Kluczowa interwencja po błędzie Jałochy. Uratował po prostu Arkę od straty bramki. Żółta kartka za bardzo ostry atak w środku pola, ale też na minus złe zachowanie przy bramce, gdy dał się ograć w środku pola. Niestety, ze względu na wspomnianą kartkę z pierwszej połowy, nie mógł wówczas faulować. Ocena redakcji: 5

Michał Nalepa 7.79 - Skrót meczu oddaje wszystko, co chcielibyśmy napisać. Gdy rywale marzą o chwili odpoczynku, on podkręca tempo i daje z siebie 150%. Gdyby nie Fabiniak, strzeliłby najładniejszego gola w Arce. Mijał obrońców Olimpii jak slalomowe tyczki. Asysta przy bramce na 2:1 to też oddzielna historia, w której odegrał główną rolę. Ocena redakcji: 8

Marcus da Silva 5.74 - Najlepszy mecz w sezonie. Dał z siebie tyle, że trener Niciński musiał zdjąć go z boiska po upływie godziny. Bardzo zmęczył Woźniaka, który w drugiej połowie pomógł nam przy obu golach. Ocena redakcji: 6.5

Rafał Siemaszko 5.60 - Rozegrał z Nalepą klepkę przy bramce na 2:1, ale zmarnował dobrą okazję chwilę wcześniej. Sporo biegał, szarpał, nie dawał obrońcom wytchnienia. Ocena redakcji: 5.5

Miroslav Bożok 6.09 - Brakowało w tym meczu jego strzałów i dośrodkowań, praktycznie wszystkie akcje Arki szły prawą stroną. Miro daje jednak sporo jakości w utrzymaniu piłki i grze w obronie. Ocena redakcji: 5

Paweł Abbott 5.35 - Naszym zdaniem to był słabszy występ Pawła. Oddał zaledwie jeden, chociaż bardzo groźny, strzał. Przy takiej liczbie dośrodkowań, powinien częściej polować na piłkę i wyprzedzać obrońców. Arka dużo atakowała skrzydłami i można było pokusić się o więcej strzałów. Ocena redakcji: 4.5

Patrik Lomski 6.17 - Dał to, na co czekaliśmy od zeszłej zimy. Odważnie wbiegł między obrońców, którzy musieli uciec się do faulu. Mógł też sam trafić do siatki, ale w dobrej sytuacji uderzył nad bramką. Ocena redakcji: 6.5

Rashid Yussuff 6.72 - Koledzy wierzyli w niego, podobnie trener, który desygnował go do gry w trudnym momencie. Odpłacił się za zaufanie, strzelając gola na wagę 3 punktów. Ocena redakcji: 7