Sezon 2001/2002 (II liga):
1. kolejka: Arka Gdynia – Orlen Płock 1:2 (Kobus)
20. kolejka: Orlen Płock - Arka Gdynia 0:0

Pierwszy w historii mecz Arki z Wisłą (wówczas Orlenem) Płock pamięta na pewno wielu kibiców. Dla Arki był to wielki powrót do ówczesnej II ligi. Na stadionie zostały odremontowane ławki, a w zespole gości pojawiło się wielu bardzo znanych graczy polskiej piłki, między innymi Dariusz Romuzga czy grający do dzisiaj Radosław Sobolewski i Wahan Geworgjan. Uwagę kibiców Arki przykuł także strzegący wówczas bramki płocczan... Jarosław Krupski. W 27 minucie nie miał nic do powiedzenia po fantastycznej akcji Zbigniewa Kobusa. Niestety, goście po przerwie zdobyli dwa gole i wywieźli z Gdyni komplet punktów. W rewanżu padł wynik bezbramkowy, co nie przeszkodziło rywalowi Arki w awansie.

Sezon 2005/2006 (I liga):
4. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1 (Jakosz)
19. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 1:1 (Jakosz)

Następne mecze Arki i Wisły Płock odbyły się już na najwyższym szczeblu. W obu spotkaniach padł wynik 1:1, a bramki dla Arki zdobywał Grzegorz Jakosz. W rundzie rewanżowej Arka miała passę aż 12 meczów bez zwycięstwa i spotkanie z Wisłą było drugim z kolei w tej niechlubnej serii.

Sezon 2006/2007 (I liga):
15. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 4:1 (Dziedzic 3, Przytuła)
30. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 1:0

Pierwszy mecz to prawdziwy pogrom, w którym pierwsze skrzypce grał... niedawny napastnik Wisły, Janusz Dziedzic. Głową, nogą i z karnego - tak strzelał bramki. Meczowi towarzyszyła ciekawa atmosfera, mimo że mieliśmy zamknięty "Zegar". W rewanżu zdegradowana już Arka przegrała 0:1.

Sezon 2007/2008 (II liga):
13. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 4:1 (Mazurkiewicz, Wachowicz, Moskalewicz, Łabędzki)
30. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1 (Wachowicz)

Tym razem Arkowcy i "Nafciarze" spotkali się klasę rozgrywkową niżej. Jesienią Arka znów wygrała 4:1, ale tym razem bramki podzieliło między siebie czterech zawodników. W Wiśle grał między innymi Sławomir Peszko, ale to skrzydłowi Arki brylowali tego dnia na boisku. Ozdobą meczu była bramka Mazurkiewicza z woleja z 20 metrów. Sezon życia rozgrywał Marcin Wachowicz, trafiając do siatki w obu meczach.

Sezon 2011/2012 (obecna I liga):
14. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 0:2 (Kuklis, Jarzębowski)
31. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 1:0 (Nwaogu)

Pod wodzą trenera Petra Nemca, Arka dwukrotnie pokonała płocczan, nie tracąc bramki. Wisła po bardzo słabym sezonie pożegnała się z I ligą.

Sezon 2013/2014 (obecna I liga):
3. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 2:1 (Jarzębowski)
20. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 2:1 (Ślusarski, Szwoch)

Wracająca po rocznej banicji Wisła pokonała Arkę 2:1. Mecz miał niecodzienny przebieg. Szybko czerwoną kartkę zobaczył Filip Burkhardt, ale Arkowcy kompletnie tego nie wykorzystali, rozgrywając koszmarną I połowę i tracąc wówczas dwie bramki. Gol Tomasza Jarzębowskiego po przerwie okazał się być jedynie honorowym. W rewanżu wynik był odwrotny. Arka przegrywała już 0:1, ale klasę pokazali Bartek Ślusarski i Mateusz Szwoch.

Sezon 2014/2015 (obecna I liga):

10. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 0:1 (Szubert)
27. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 0:0

Arkowcy po fatalnym początku rundy w końcu zaczęli łapać formę. Nie inaczej było w Płocku gdzie zwycięstwo zapewnił Michał Szubert, wykorzystując świetną piłkę od Olka Jagiełły. To była pierwsza i ostatnia asysta tego zawodnika w Arce. Co ciekawe było to pierwszy mecz od inauguracyjnego w Ząbkach gdzie nasza defensywa zagrała na "0" z tyłu. Wiosną udało się ten wynik powtórzyć, ale z przodu nic tym razem nie chciało wpaść i po niezłym meczu zremisowaliśmy z Wisłą 0:0.

Sezon 2015/2016 (obecna I liga):

2. kolejka: Wisła Płock -  Arka Gdynia 0:2 (Siemaszko, Abbott)

Niedosyt po remisie w pierwszej kolejce z Zawiszą powetowaliśmy sobie w Płocku, choć wydatnie pomogli nam w tym piłkarze Wisły. Po stracie Rogalskiego i asyście Tomasiewicza do siatki trafił Siemaszko, a w doliczonym czasie drugiej połowy błąd Kiełpina wykorzystał Paweł Abbott. Karnego nie wykorzystał w tamtym spotkaniu Krzysztof Sobieraj.

Meczów: 15
Zwycięstwa Arki: 7
Remisy: 5
Porażki: 3
Bramki: 21 - 11

Wydarzenie meczowe, każdy się zapisuje -> ARKA vs WISŁA PŁOCK, SZLAGIER na zakończenie!