Runda jesienna sezonu 2015/16 przyniosła aż 39 bramek Arki w lidze i Pucharze Polski. Z tego grona wybraliśmy pięć naszym zdaniem najlepszych kandydatur, na które mogliście oddawać głosy w sondzie. Oddano aż 1432 głosy, za wszystkie bardzo dziękujemy!

Mimo, że dość szybko wyłonił się zdecydowany lider, za jego plecami toczyła się batalia o drugie miejsce, a jego losy ważyły się do ostatniej chwili.


Najpiękniejsza bramka rundy jesiennej sezonu 2015/16:

Marcus da Silva - 20.11.2015, Bydgoszcz: Zawisza Bydgoszcz - Arka 2:2

40,78% głosów

 

Zwyciężyło cudowne trafienie Marcusa z Bydgoszczy, gdzie po raz drugi w tym sezonie mogliśmy się cieszyć z bramki zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego. Brazylijczyk uderzył idealnie, a piłka otarła się jeszcze o poprzeczkę i wpadła do siatki nad bezradnym Sapelą.

Bramka Marcusa na stronie Polsatu Sport


Drugie miejsce:

Michał Nalepa - 22.08.2015, Sosnowiec: Zagłębie Sosnowiec - Arka 4:2

24,65%

Bramka na osłodę w tym raczej smutnym dla nas meczu. Michał już w czwartej minucie spotkania zabrał się z piłką i na pełnej szybkości wpadł w pole karne, po czym posłał bombę w samo okienko bramki Fabisiaka.

Trafienie Michała do końca rywalizowało z golem Alana, i zwyciężyło dosłownie o włos dzięki znakomitemu finiszowi.

Bramka Michała Nalepy na stronie Polsatu Sport


Trzecie miejsce:

Alan - 2.11.2015, Chojnice: Chojniczanka Chojnice - Arka 2:3

24,44%

Gol Alana dał wyrównanie w pierwszej połowie meczu w Chojnicach. Po dobrym dośrodkowaniu Michała Renusza, Alan wzbił się w powietrze i po jego uderzeniu głową piłka przelobowała bramkarza gospodarzy.

Bramka Alana na stronie Arka.tv (od 3:35)


Czwarte miejsce:

Paweł Wojowski - 27.11.2015, Gdynia: Arka - Wisła Płock 4:2

4,47%

Czwarte miejsce i w końcu bramka zdobyta na własnym stadionie. Paweł dostał kapitalne podanie od Marcina Warcholaka, ze spokojem minął Kiełpina i posłał piłkę do pustej bramki. Trafienie na 3:1 ostatecznie pogrzebało nadzieje Wisły na korzystny wynik w Gdyni.

Bramka Pawła Wojowskiego na stronie Polsatu Sport (od 4:22)


Piąte miejsce:

Paweł Abbott - 13.09.2015 - Gdynia: Arka - Miedź Legnica 2:0

2,93%

Na końcu zestawienia gol Pawła Abbotta, który przypieczętował wygraną nad Miedzią w Gdyni. Wzorowo wyprowadzona kontra, w której brali udział Marcus, Miro Bożok i Rafał Siemaszko, zakończona trafieniem najskuteczniejszego jesienią zawodnika.

Bramka Pawła Abbotta na stronie Polsatu Sport (od 9:23)


Poza tym, 2,72% z Was uznało, że na miano bramki rundy zasłużyło inne trafienie.

 

Dziękujemy za udział w głosowaniu. Z niecierpliwością czekamy na początek rundy wiosennej, mając nadzieję, że podobnie jak jesienią będzie nam dane oglądać równie dużo bramek zdobywanych przez Arkowców. Oby wśród nich znalazły się też takie, jak gol Marcusa.