Po 16 jesiennych meczach kibice Arki Gdynia mogli wystawiać noty swoim ulubieńcom. Ocenialiśmy w skali 1 - 10, po czym liczona była średnia ocen. W tym miejscu ukłon dla administratorów strony, dzięki którym kibice Arki jako jedni z nielicznych w Polsce mają dostęp  do tego typu zabawy. To najbardziej precyzyjne podsumowanie występów Arkowców w rundzie jesiennej, warto zatem przyjrzeć się ocenom. Kto zdaniem fanów żółto-niebieskich prezentował jesienią najlepszą formę?


Klasyfikacja na piłkarza rundy jesiennej:

1. MICHAŁ NALEPA 6.23

Do końca toczyła się walka o zwycięstwo, którą ostatecznie wygrał 20-letni pomocnik. Michał najwyżej oceniony został za mecze w Grudziądzu (7.8) i z Dolcanem (7.48). Nie uniknął jednak słabszych występów, jak z Wigrami i MKS-em Kluczbork, gdy jego ocena kształtowała się w okolicach 4.5. Warto zauważyć, że szczyt formy uzyskał pod koniec rundy, co świadczy o dobrym przygotowaniu fizycznym Nalepy. Pamiętajmy, że w międzyczasie zaliczył także kilka występów w reprezentacjach młodzieżowych.

2. ALAN FIALHO 6.19

Alan wskoczył do składu w trakcie rundy i tradycyjnie zbierał wysokie oceny od kibiców. Za mecz z GieKSą uzyskał bardzo wysoką notę 7.88, ale powyżej "siódemki" był oceniony jeszcze tylko po ostatnim meczu z Wisłą Płock. Na pewno jego powrót do Arki trzeba zapisać na duży plus.

3. PAWEŁ ABBOTT 6.03

Bohater końcówki rundy. W trzech z ostatnich czterech meczów dostał od kibiców ocenę powyżej 7.3. O jego grze powiedziano już niemal wszystko, mamy więc nadzieję, że zdoła  utrzymać formę także wiosną.


Wyróżnienia - tuż za podium:

4. Antoni Łukasiewicz - 5.93

Rzadko defensywny pomocnik zbiera za swoją grę tak wysokie noty jak w tej rundzie Antek. Dobry duch zespołu. Zagrał we wszystkich meczach, a najwyższą notę dostał za pojedynek z Dolcanem - 7.48. W aż 14/16 meczach dostawał co najmniej "piątkę", co świadczy o jego solidności i równej formie.

5. Rafał Siemaszko - 5.88

Udany powrót do Arki. Cechowała go dość nierówna forma, ale kilka razy błysnął na tyle, że w ostatecznym rozrachunku jest na 5. miejscu. Przydałoby się nieco więcej asyst w jego wykonaniu.

6. Marcin Warcholak - 5.79

Rozkręcał się z meczu na mecz. Apogeum formy uzyskał w meczu z Wisłą ,gdy dostał rzadko spotykaną jak na bocznego obrońcę notę 7.57 (trzecią w drużynie za ten mecz). W wielu plebiscytach został wybrany najlepszym lewym obrońcą rundy w I lidze, z czym w pełni się zgadzamy.

 


Poprzedni zwycięzcy plebiscytu na piłkarza rundy:

Runda wiosenna 2014/2015 - Marcus da Silva

Runda jesienna 2014/2015 - Alan Fialho

Runda wiosenna 2013/2014 - Mateusz Szwoch

Runda jesienna 2013/2014 - Arkadiusz Aleksander

Runda wiosenna 2012/2013 - Marcin Radzewicz

Runda jesienna 2012/2013 - Julien Tadrowski