Gryf Wejherowo zremisował 0:0 z Olimpią Zambrów, nie wykorzystując rzutu karnego w 85. minucie. Dla drużyny z Wejherowa był to już drugi bezbramkowy remis z rzędu. Maciej Dampc rozegrał całe spotkanie, a powracający po kontuzji Dawid Tomczak został zmieniony w 57. minucie. Na ostatnie 13 minut na placu gry pojawił się Maciej Koziara. Sytuacja Gryfa komplikuje się, bo swoje mecze wygrali Nadwiślan Góra i Polonia Bytom. Wejherowianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli (tylko nad wycofanym Okocimskim) i tracą 4 punkty do bezpiecznego miejsca. Przed nimi w najbliższą sobotę ciężkie starcie z GKS-em Tychy.

Maciej Wardziński rozegrał 77 minut w wyjazdowym spotkaniu Pogoni Lębork ze Stolemem Gniewino. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie meczu, Pogoń wyrównała w dwudziestej czwartej. Drużyna z Lęborka zajmuje drugie miejsce w tabeli IV ligi, tracąc dwa punkty do lidera z Kwidzyna.

Nie wiedzie się ostatnio Stali Mielec. Po porażce w ostatniej kolejce z Legionovią, tym razem Stal uległa na własnym boisku Kotwicy Kołobrzeg 0:1. Bartosz Nowak ze Stali nie wykorzystał w tym meczu rzutu karnego. Robert Sulewski rozegrał tradycyjnie 90 minut i został ukarany żółtą kartką. Stal wciąż jest liderem tabeli II ligi i ma siedem punktów przewagi nad drugim Zniczem Pruszków.

Robert został wybrany do "11" kolejki portalu ligapolska.pl, a autorzy klasyfikacji docenili między innymi ofensywne wejścia naszego wychowanka. Na Roberta można też głosować w plebiscycie na piłkarza kolejki, do czego zachęcamy. Głosowanie znajduje się pod tym linkiem.

Aż dwa spotkania rozegrał w ciągu ostatniego tygodnia Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W obu mierzył się z Polonią Warszawa i oba miały podobny przebieg - prowadzili goście, ale ostatecznie górą byli gospodarze. W ubiegłą środę w Nowym Dworze obie drużyny spotkały się w ramach rozgrywek Pucharu Polski, a Świt wygrał to spotkanie 2:1. W tym meczu zabrakło Dawida Kędry, a Sebastian Szerszeń rozegrał 60 minut. W sobotę doszło do rewanżu w lidze. Na Konwiktorskiej tym razem górą była Polonia, która wygrała 2:1. Dawid Kędra tym razem rozegrał całe spotkanie, a Sebastian Szerszeń zszedł z boiska w 80. minucie. Po tym ostatnim meczu z drużyną Świtu rozstał się trener Marek Papszun, który będzie prowadził drugoligowy Raków Częstochowa.