W miniony weekend odbyły się mecze rundy wstępnej Pucharu Polski. Z rozgrywkami pożegnał się już m.in. Gryf Wejherowo (90 minut Macieja Dampca), który uległ 1:4 Błękitnym Stargard (5 minut zagrał Mateusz Czapłygin). Najciekawiej było w Kaliszu, gdzie miejscowy KKS do 90 minuty przegrywał z MKS-em Kluczbork 2:4, by w ostatnich sekundach meczu zdobyć dwie bramki i doprowadzić do dogrywki, a w niej strzelić gola na wagę awansu. Goście kończyli mecz w dziewiątkę. W pierwszej rundzie zagra też Pogoń Siedlce, która nie miała większych problemów z pokonaniem czwartoligowego Stilonu Gorzów Wielkopolski. Wynik otworzył wypożyczony z Arki Grzegorz Tomasiewicz, który na boisku spędził 81 minut.

W najbliższy piątek i sobotę zostanie rozegrana I runda Pucharu. Nieco później do zmagań przystąpią beniaminkowie ekstraklasy w tym sezonie. Arka rozegra swój mecz z Romintą Gołdap we wtorek, 26 lipca o 18:00 w Gołdapi. Arkowcy będą już w tym momencie znali swojego potencjalnego rywala w 1/16 finału. Losowanie tej fazy, a także 1/8 i 1/4 odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Warszawie. Do gry w tej fazie rozgrywek wkraczają kluby ekstraklasy z sezonu 2015/16, które dołączą do 16 zwycięzców I rundy.

Przed meczem pucharowym czeka nas natomiast 2. kolejka ekstraklasy, w której Arka zmierzy się z Wisłą Kraków. Do naszego wydarzenia na Facebooku można dołączyć TUTAJ.