Górnik Zabrze - Arka Gdynia 0:4 (Kłosowski, Nowicki, Kafka, Grabowski)

Arka: Piotr Pruszyński - Damian Gębiś, Jonatan Pasieka, Fabian Lengiewicz, Maciej Kozakowski - Bartosz Olszewski, Norbert Hołtyn (85' Oskar Ryk) - Jakub Kłosowski (73' Piotr Grabowski), Szymon Nowicki (80' Mikołaj Nowakowski ), Andrzej Łyszyk (61' Wojciech Kafka) - Mateusz Węsierski

Trener Jakub Frydrych zabrał do Zabrza bardzo silny skład, z grającymi regularnie w rezerwach Kłosowskim, Nowickim czy Węsierskim na czele. Szybko ci zawodnicy pokazali, że nieprzypadkowo są tak wysoko oceniani przez trenerów. Nim minęło 15 minut Arka prowadziła już 2:0, a po golu strzelili właśnie Kłosowski i Nowicki. Po przerwie wynik podwyższył młodzieżowy reprezentant Polski Kafka, a gospodarzy dobił Grabowski po asyście Nowickiego.

W przyszłą sobotę Arka podejmie o 11:00 na Narodowym Stadionie Rugby Zagłębie Lubin, które do tej pory zamyka ligową tabelę. Warto dodać, że dla Górnika była to pierwsza strata punktów w tym sezonie. Do tej pory wygrali wszystkie trzy mecze.