W doskonałej formie jest od początku sezonu Maksymilian Hebel. W kolejnym meczu poprowadził KS Chwaszczyno do niespodziewanej wygranej nad liderem trzecioligowej grupy II  - Jarotą Jarocin. W 55 minucie po pięknej akcji zespołowej, Hebel oddał groźny strzał na bramkę, który został sparowany prosto na nogę Damiana Kugiela. Kilka minut później Hebel wystartował do prostopadłej piłki i z łatwością przerzucił ją nad Jakubem Zolechem. Tym samym Maks po 5 meczach ma na koncie 3 gole i 2 asysty i prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej całej ligi wespół z napastnikiem Jaroty, Hubertem Antkowiakiem. Oprócz Hebla 90 minut rozegrał też Błażej Niciński, a cały mecz na ławce po raz kolejny spędził Patryk Regulski.

TABELA I STATYSTYKI III LIGI, GRUPY II

Do zmiany trenera doszło w Zambrowie. Na stałe zespół przejął mieszkający na co dzień w Gdyni Piotr Rzepka, były piłkarz i trener Arki. Od pierwszego gwizdka postawił na Jakuba Bacha, a na pół godziny wpuścił do gry też Sebastiana Szerszenia. Olimpia zremisowała 1:1 w Niepołomicach i może uznać ten wynik za korzystny. Znacznie lepiej wiedzie się Błękitnym Stargard, które przywiozły komplet oczek z Katowic i awansowały na 5. miejsce w tabeli II ligi. Po raz kolejny od 1. minuty zagrał Mateusz Czapłygin i dotrwał na boisku niemal do samego końca. "Czapa" zbiera cenne doświadczenie. W tym sezonie rozegrał już 432 minuty. Adam Wolak dostał od trenera Olimpii Elbląg 8 minut w zremisowanym na wyjeździe meczu z GKS-em Bełchatów. Z czwórki naszych zawodników wypożyczonych do II ligi gra do tej pory najmniej, a jego sytuacji na pewno nie poprawi przyjście kolejnego środkowego pomocnika, Filipa Burkhardta.

TABELA I STATYSTYKI II LIGI

Po kilku dniach treningów w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała zadebiutował Szymon Lewicki, ale nie był to udany debiut. "Górale" przegrali 0:2 z GKS-em Katowice i w Bielsku już chodzą słuchy o zagrożonej pozycji Dariusza Dźwigały. Napastnik wypożyczony z Arki pojawił się na boisku w 50 minucie, ale groźniejszy był Robert Demjan - jego konkurent do podstawowego składu. Liczymy na to, że Lewicki będzie miał w 1. lidze więcej okazji do gry niż w Arce i znów powalczy o tytuł króla strzelców tej klasy rozgrywkowej.

TABELA I STATYSTYKI I LIGI

Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Tomasza Wojcinowicza w Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Tym razem Drwęca pokonała aż 6:0 naszpikowaną znanymi zawodnikami Jagiellonię II Białystok, a nasz stoper rozegrał po raz kolejny 90 minut. Całe spotkania w barwach Sokoła Ostróda rozgrywa wypożyczony tam Kamil Kotkowski.