Z całego grona zawodników wypożyczonych przez Arkę gola w tej kolejce strzelił tylko Sebastian Szerszeń, więc to od niego zaczynamy nasz cotygodniowy przegląd. 20-letni napastnik w 43. minucie podwyższył prowadzenie Olimpii Zambrów z Rozwojem Katowice na 2:0, a boisko opuścił po godzinie gry. W doliczonym czasie nowy trener Olimpii - Piotr Rzepka zdjął Jakuba Bacha, dla którego to drugi tak długi występ w tym sezonie. Wygrana 3:2 pozwoliła zambrowianom opuścić strefę spadkową.

Olimpia Elbląg zremisowała 0:0 z Gryfem Wejherowo, a Adam Wolak dostał tym razem 15 minut. Na plus może zapisać sobie trzeci z rzędu występ, co wcześniej w tym sezonie mu się nie przydarzyło. Mamy nadzieję, że trener Adam Boros będzie z niego korzystać w jak największym wymiarze czasowym. Pewne miejsce w składzie Błękitnych Stargard ma od jakiegoś czasu Mateusz Czapłygin. On z kolei rozegrał trzeci z rzędu mecz w wyjściowym składzie i został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry. To był dobry występ "Czapy", nasz skrzydłowy brał między innymi udział w akcji bramkowej na 2:2, gdy napędził ją szybkim podaniem z pierwszej piłki.

KS Chwaszczyno uległo na wyjeździe 1:2 Gwardii Koszalin. Wyjazd rozpoczął się z przygodami, bo wskutek awarii autokaru, zawodnicy z Chwaszczyna podróżowali na mecz... busem lokalnej szkoły jazdy. Nie przyniósł on jednak szczęścia. Gwardia wygrała 2:1, a tym razem bez gola i asysty mecz zakończył Maksymilian Hebel. W 84 minucie zmienił go Patryk Regulski, dla którego był to drugi występ w tym sezonie. 73 minuty rozegrał Błażej Niciński.

Grzegorz Tomasiewicz zagrał pełne spotkanie przeciwko Wigrom Suwałki. Jego Pogoń Siedlce wygrała na Biegunie niespodziewanie aż 4:1 i awansowała na 10. miejsce w tabeli.