Szymon Lewicki mecz z Górnikiem Zabrze rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 63. minucie, a 15 minut później zdobył swoją premierową bramką dla górali. Było to jednocześnie trafienie na 3:2 dla Podbeskidzia. Ostatecznie w doliczonym czasie bramkę dającą jeden punkt Górnikowi zdobył Szymon Matuszek. Podbeskidzie zajmuje 7. miejsce w tabeli, ze stratą 10 punktów do miejsca dającego awans do ekstraklasy.

90 minut rozegrał w barwach Pogoni Siedlce Grzegorz Tomasiewicz. Jego klub przegrał na własnym boisku z Miedzią Legnica 0:4, choć obserwatorzy tego meczu mieli duże zastrzeżenia co do prawidłowości pierwszego gola dla Miedzi. Pogoń zajmuje 6. miejsce w lidze z 23. punktami na koncie.

Dodajmy, że wychowanek Arki, Robert Sulewski asystował przy zwycięskim golu na 3:2 w meczu Stali Mielec z GKS-em Tychy. Gospodarze do 77. minuty przegrywali 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu, zdobywając trzeciego gola w 90. minucie. Pod koniec września Stal była na ostatnim miejscu w lidze z dorobkiem 5 punktów. W październiku i listopadzie drużyna Roberta odniosła 5 zwycięstw w 6 meczach.

O występie Dawida Tomczaka w meczu Gryfa z Puszczą Niepołomice piszemy w osobnym artykule.

W meczu Olimpia Elbląg - Olimpia Zambrów na boisku w wyjściowych składach swoich drużyn pojawiło się 3 wypożyczonych. W barwach gospodarzy 82. minuty zaliczył Adam Wolak, a w drużynie z Zambrowa od początku zagrali Jakub Bach (70 minut) i Sebastian Szerszeń (cały mecz). Olimpia Elbląg wygrała 2:0.

Mateusz Czapłygin (Błękitni) nie zagrał w meczu z Wartą Poznań z powodu kontuzji. Jego drużyna przegrała w Poznaniu 1:2.

Cała trójka wypożyczona do KS-u Chwaszczyno pojawiła się na boisku w wyjazdowym meczu z Chemikiem Bydgoszcz, przegranym 0:3 po golach w ostatnich 20 minutach spotkania. Całe spotkanie rozegrali Błażej NicińskiPatryk Regulski, a Maksymilian Hebel opuścił boisko w 84. minucie meczu.

W grupie pierwszej III ligi po 90 minut rozegrali bramkarze. Kamil Kotkowski zachował czyste konto (trzecie z rzędu) w meczu Sokoła Ostróda z Motorem Lubawa (2:0). Podobnie Dawid Kędra, którego Lechia Tomaszów Mazowiecki bezbramkowo zremisowała z Huraganem Morąg.

Całe spotkanie w barwach Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie tradycyjnie rozegrał Tomasz Wojcinowicz. Jego klub pokonał Widzew Łódź, odwracając wynik z 0:2 na 3:2. Wojcinowicz rozegrał do tej pory komplet minut w 15 spotkaniach.